CestoMan

CestoMan CestoMan

 • 63
 • 15 239
Pracuju cestováním, žiju cestováním

Video

Pasov (Německo)
Pasov (Německo)Před 10 dny
Hotel bez recepce
Hotel bez recepcePřed 14 dny
3000 km za 5 dní
3000 km za 5 dníPřed 16 dny
Santiago de Compostela
Santiago de CompostelaPřed 2 měsíci
Camping San Francisco.
Camping San Francisco.Před 2 měsíci
Vaření v karavanu.
Vaření v karavanu.Před 2 měsíci
Co s tím v Lisabonu?
Co s tím v Lisabonu?Před 6 měsíci
Srbská D1čka.
Srbská D1čka.Před 7 měsíci
Přejeď Jordán
Přejeď JordánPřed 9 měsíci

Komentáře

 • Nice! Keep it up! Would you like to be CS-tv friends? :]

 • Great content. Keep it up! Would you like to be CS-tv friends? :]

 • Great! Keep it up! Would you like to be CS-tv friends? :)

 • That was Brilliant Keep it up I have Awesome VIDEOS as Well WITH edits Take a Great look

 • Dám ti o trochá dál lepší tip. Město Canterbury má jedinečný systém parkování. Má kolem sebe dokola odchytné parkoviště, které by jim mohla většina měst závidět. Když pojedeš od Doveru přímo do Canterbury (je to kousek) Tak máš před městem odchytné parkoviště, kde je i část vyhrazená jako STPL ze vším co je třeba. Servis odpad voda, wc. Vše za závorou a stojí to na den 3,- takže pakatel. Aby ten servis byl ještě dokonalejší, tak v ceně toho lístku máš 24 hod nejen servis, ale i autobus do centra města. Jezdí tam kyvadlově co patnáct minut. Myslím, lovím v paměti, ale jezdí často. Na zkoušku jsem ho využil asi třikrát s celou rodinou. Manželka a dvě děti. Město je to pěkné a pokud budeš mít čas, tak stojí za procházku. Doplníš vodu vyleješ záchod a vyspíš se vše v ceně. Jinak znám samozřejmě další místa, Anglie je super. Londýně jsem ztrávil týden, ale v celé Anglii dvoje prázdiny. V samotném Doveru je nocovat v obytce problém, všude cedule. Našel jsem sice místo, kde to šlo zdarma, ale až od 18 hod. a byl tam zákaz spát, takže dobrý jen na čekání na trajekt.

  • @CestoMan jo ten píšící američan byl super. Moc pěkné video a ten hrad musel to být nádherný večer. Jsme podobná krevní skupina, rádi cestujeme. Já si poprvé sbalil usárnu ve 14 letech a vyrazil na první samostatný vandr. Od té doby mě to drží. Napřed jen ČSSR. Byla tu totalita a o cestování za hranice se nám mohlo víceméně jen zdát. Úžasné, že dnes lze kamkoliv. Přesto jsme si našli cestu. Například pěšky z karlovarska do Plzně. Pěkně přes lesy vyhývat se civilizaci, vše co jsme potřebovali jsme si nosili, nebo si v lese opatřili. Pak přišla svoboda a konečně se mohlo cestovat bez omezení.

  • Jak jsem říkal ve videu se spisovatelem. On je jako já, akorát umí psát.

  • Top!

  • Podle aktuálních recenzí tam jedna změna je, již se údajně neúčtuje za 24 hodin, ale za den, což je k horšímu oproti minulosti. No sám na ty recenze mrkni.

  • @CestoMan To víš, že ano. Samotného mě zajímá, zda se to nezměnilo od doby co jsem tam byl. Jen jsi mě chlape trochu nachytal na švestkách. Vedu si deník z dlouhých cest a většinou obsahuje i souřadnice. To víš ty točíš videa, já píšu. Například výlet v USA obytkou má deník, 25 stran a to ho ještě spracovávám. Jenže jako na potvoru souřadnice tohoto místa jsem si do deníku nepoznamenal, ani nevím proč. Nevadí zalovil jsem v paměti a našel to na mapě a dle fotek a polohy odkud jsem přijížděl jsem to poznal. Pokud bys tam jel v létě mohu ti pak přidat ještě místo, kde je přijatelně teplé moře na koupání a dá se tam zdarma spát. Několikrát vyzkoušené. www.google.cz/maps/place/Canterbury+Motorhome+Aire/@51.2613442,1.0993248,17z/data=!4m8!1m2!2m1!1zcGFya292acWhdMSbIGJsw616a28gQ2FudGVyYnVyeSwgVmVsa8OhIEJyaXTDoW5pZQ!3m4!1s0x47deca21311ff6dd:0x15b41998d78e35b2!8m2!3d51.2612867!4d1.1003434?hl=cs

 • Super návod, já si na metro v Paříži netroufl a vyřešil jsem to po svém. Našel jsem stání hlídané pod závorou cca 4 km od Notre Dame za 37 eu na 24 hod. hlídané, takže obytka v bezpečí a nocleh prakticky v centru. Ostatně to je jedna z mála situací kdy cáluju za stání, prostě velká města pro sychr. 10 Rue Wurtz, 75013 Paris, France Tam jsme nasedli na kola a jeli všechny atrakce města celý den. Pohoda žádné nepříjemné stoupání vše v normě. Metro jsem zatím zkoušel jen v Londýně a tam používal easter card a ve Vídni, tam to je v pohodě.

  • To je pohodová cena. Někdy to místo určitě vyzkouším.

 • V Calais jsem byl naposledy v roce 14 Spát se dalo na parkovišti před přístavem, kde jsme čekali na trajekt. Jinak ve městě to byl problém už tenkrát. Je tam sice jeden STPL, ale v noci když jsme dorazili z Anglie, tak beznadějně plno. Proto jsem to dal ve městě na parkovišti a to byl jeden ze dvou nocí kdy jsem byl obtěžován, špatně jsem odhadl situaci a tak jsme ve tři ráno mizeli pryč z města a již nikdy víc jsem se tam nepokoušel spát. Tenkrát jsme skončili v Dunkerk na 51.055951,2.429924 a jelikož se nám tam líbilo, tak tam tři dny setrvali.

 • Připomněl jsi mi moje začátky, když jsme zapomněli zavřít okno v alkovně a ono nám ulítlo. Hledali jsme ho po poli a našli, klika. Střepy dali dohromady a jelo se dál. Byli jsme ve Švýcarsku. Okno jsem pak sehnal za deset t. v Praze a vyměnil. Vtipné bylo, že bez uchycení to jsem musel teprve koupit. No a co čert nechtěl, tak v tomto mezidobí si ho syn otevřel přes zákaz a nikdo o tom nevěděl. Ve výsledku jsem přišel o druhé. Již se mi nechtělo dávat dalších deset t. a dojel jsem si do Německa, kde mi vyšlo na 200 eu včetně veškerého kování, takže jsem to tam hned dal, tak jak se mělo, abych nemusel kupovat třetí. Chci tím jen říct, že více se mi vyplatilo kupovat u menšího zástupce v Německu, než v ČR.

  • Taky dobrá story :-)

 • To fakt kazdej druhej na tom aute neco rozbije?

  • Hodně lidí co si kempr půjčí, ho řídí poprvé. Každopádně není to tak často, ale ani málo.

 • Dvoumetrovy sikovny hovado! :D

 • Maso, ale předpokládám, že jen plasty a nikomu se nic vážného nestalo. Počítám, že kdyby to byl větší náraz, tak to ten zadek nemá vůbec. Nicméně obytka bude možná totálka pro pojištovnu.

  • @CestoMan jo, ani jsem netušil, jak rychle to může být aktuální.

  • Všichni v pořádku, jen otřesení. Totálka to byla, všechny věci v garáži na padrť. Docela to navazuje na tvoji otázku u posledního videa :D

 • Super, mám to podobné od konkurenční firmy, jen místo rezervy vozím sadu na opravu defektu. Ne, že bych to považoval za kvalitnější náhradu, ale beru to jako úsporu pár kil. Gril používám Lotus už asi pátý rok. Je v podobném obalu a dá se kdykoliv za provozu přenášet. Super věc jen ta cena je cca 20 násobek. Co je prosím toto za gril, mohl bys hodit odkaz? Možná to bude takový malý litinový co jsem používal kdysi. Cenou tvarem by to sedělo. Pokud ano, tak šikovná věc, ale nelze při vaření hned tak snadno přenášet, nebo redukovat intenzitu plamene, což na svém současném oceňuji. www.mall.cz/plynove-grily/lotusgrill-bezkourovy-gril-na-drevene-uhli-zeleny-lotus-gril-g-gr-34-100013633499?gclid=CjwKCAiAj-_xBRBjEiwAmRbqYljPGgoXh67c01z9YL-4M3EA3AFUwbH67AjI-cZwgTnKpVczm-b7OBoCgnEQAvD_BwE

  • @Jarda Klidek Jako první věc máme hotlinku, na kterou se klient dovolá 24/7. Dále máme tu nejlepší asistenčku od pojišťovny Alianz. Vždy odvezou jak auto do servisu tak i klienta na hotel, zařídí náhradní dopravu, kterou si většinou nakonec řešíme sami, protože přiznejme si, pojišťovny nikdy nefungují tak jak prezentují. Máme vždy pro tyto případy připravené náhradní auto, které v případě potřeby může kdykoli z Prahy vyrazit kamkoliv po Evropě, nebude tam za pět minut, ale bude přistaveno! Stalo se už několikrát, že nám auto kleklo. Ubytovali jsme klienty v čtyřhvězdičkovém hotelu, omluvili jsme se, s tím že náhradní auto okamžitě vyráží z Prahy a bude u klienta druhý den dopoledne před checkoutem z hotelu. Vždy se snažíme tyto nepříjemnosti vyřešit tak aby klient nepřišel o svojí dovolenou! Dost si zakládáme na spokojenosti zákazníků, takže musíme vykrejvat i nedostatky pojišťoven.

  • @CestoMan Jedna otázka mě napadla, jakým způsobem řešíte, když auto klekne? Možná se to ještě nestalo, ale jsou to jen stroje. Já používám ADAC, ten funguje jako asistence dobře, teda po EU snad kromě ČR, tam to drhne a to nemluvím jen o své zkušenosti, ale co tak jsem zaslechl. Již jsem to dvakrát vyzkoušel. Jednou ve Španělsku a jednou v ČR. U nás to byla dost bída, než to vzali na vědomí, ale ve Španělsku hotel na dva dny co bylo auto v servisu a vše v pohodě.

  • Jardo úplně v klidu,mě jen tak něco nerozhodí. Já jsem za tu práci nesmírně rád a za ty léta co jí dělám mám zkušeností na rozdávání, proto dělám tyhle videa abych ty zkušenosti poslal dál. Někdy co je pro mě normální pro někoho úplně nenormální informace. Proto mi pište co vás zajímá. Já o tom rád něco natočím. Na cestách jsem věčně sám, aspoň si povídám s goprem 😅. Máme ty technologie tak si pomůžeme 🙂 každopádně já jsem nikdy do cestování nebyl , radši jsem hrál na kompu hry a teď mám v malíku celou Evropu. Před deseti lety kdyby mi někdo řekl, že budu CestoMan, vysměji se mu 🙂

  • @CestoMan jo máš zajímavou práci, to co pro mě koníček to pro tebe práce. Prosím ber to s nadsázkou, chápu rozdíl mezi tím jak jezdím čistě dovolenkově já a jak ty. Jen mě to zaujalo a vím, že to má dvě strany, at se daří a bez nehod.

  • To je taky dobrý vědět, vzhledem k mé práci vydržím v jedny Obytce max deset dní. Tím pádem jsem si nikdy pořádně nevyzkoušel výdrž plynu.

 • Video bez obrazu?

  • CestoMan neslo mi ta na youtube. Na FB v pohode.

  • Na kompu, tabletu i telefonu mi to jede. Má s tím někdo stejný problém?

 • Tam to je masakr s těma stravenkama😂😂😂

  • Velikou náhodou se to stalo. Týpek o nás vůbec nevěděl 😊 myslím, že v jeho reakci to je vidět 😅

 • nadhera

 • Super, ještě dejte náklady za mýto. Koukám, že jste pěkně vysoko. Norsko je údajně ráj pro tento způsob kempování. Všiml jsem si tam dobrého zázemí i u malých přístavů, voda někdy i elektřina.

  • @CestoMan Tak to jsem čekal horší za ten trajekt. Díky

  • Jardo, největší mýto byl trajekt, který jsem natáčel v minulém díle, stál cca 900 KČ za jednu cestu. Mosty a tunely po cestě stály cca od 30 korun do 150Kč za průjezd. Bylo dost placených úseků, ale nic tak zásadního jako plavba trajektem za 900 korun. Dá se říct, že se na severu platí i za čerstvý vzduch. Tzn. platíš i když nevíš za co, ale že by to bylo nějak závratné se říct nedá. Každý placený úsek je označen. Věřte mi, nikde ho neobjedete. Elektřínu neřeším, auto jede věčně na LEDky, topení i ohřev vody zvládnu dobíjet jízdou. Každopádně se dá parkovat v drahých kempech kde elektřina je. Jinak doporučuji dobrou baterku nebo se po dvou dnech přesunout.

 • jo to bylo nejhorší v Anglii, když jsem v obytce potkal autobus na takto úzké silnici, ale časem jsem si zvykl

 • Díky za video ocenuji info o ceně mýtného. Právě takovou trasu plánuji na léto mrknu i na ten nocleh.

 • :) pecka

 • Jen kvůli HONEST GUIDE odháním turisty od podobných aktivit jako na konci videa. Určitě stojí za sdílení. HONEST GUIDE: cs-tv.org/ch/UCt7oj318jVQi7vRbc1bNjJA

 • Nechápu proč do videí přidávají všichni co nejhlasitější hudbu takže je skoro není slyšet. Tady navíc bubínky a zvonečky, děsné. Když už trváte na hudbě, tak ji při řeči alespoň ztlumte, jinak škoda pěkného videa.

 • truma ochranný ventil před mrazem se otevírá automaticky ve 3 stupních, ne v 10. To by bylo hodně špatné, kdyby už v 10.

  • Moje chyba, opravím to.

 • Super práce. Jen tak dál!

 • Chybí tam hodně cibule a česneku....a pak to bude pro pořádného chlapa..😂😂😂😂

  • Já se příště polepším 😊

 • Pravě nejlepší pročištění hlavy jít tohle pěšky...a jam se tak na tebe dívám...vůbec by ti to neuškodilo...trvá by si 10 shodil

  • Tak určitě. 😆

 • Muj sen paráda... Jen tak, dal :) 👌🏼

 • nejak nechapu, proc ma karavan dalnicni znamku pro Rakousko a kupuje se D2 (obytka nad 3.5t) pro Madarsko - nemelo by se v Rakousku teda platit spise mytne? A nebo jen doslo k omylu pri koupi madarske znamky? (berou se udaje J, F.1 a S.1 z technicaku, pro D1 musi byt J = M1, F.1 <=3500 a S.1<=7, D2 je pak pokud neplati nektera z techto podminek (J musi byt zjednodusene vzdy Mx nebo N1)

  • @CestoMan já děkuji za video je příjemné poznat náklady za mýto před cestou, kterou v létě plánuji a která povede dokonce do stejného města v Řecku. I ten nocleh v Aténách jsem si uložil. Rád budu dál sledovat například ceny trajektů atd. Do Anglie znám, ale přemýšlím o Sardinii atd.

  • @Jarda Klidek Jardo díky za vysvětlenou, máme to tam stejně.

  • @CestoMan technický popis vozidla, mám to na třetím řádku M1. Mám podobnou obytku a tak předpokládám že to budete mít stejné. Takže jste platil správně dle mého. Do Rakouska jsem si vždy platil klasickou dálniční známku proo vozy do 3,5 tuny, mýtné se na tyto vozy nevztahuje, používají se známky. Jinak pěkné video.

  • Ahoj, kde v techničáku najdu ty údaje ? nemuu je tam najít

 • Pokud někdo ví co říkal v čase 1:15 tak ať mi to sem napíše já to do titulků doplním. To je jediné místo, které jsem na mapě nenašel.

 • Přidal jsem titulky. Tak si je nezapomeňte zapnout :-)

 • Náhodou jsem na tebe narazil.. máš potenciál! Dobrý střih, dobrá hudba, jseš poslouchatelnej... chci víc :) Hodně štěstí, dávám odběr!

 • Neskutečný záběry, jedeš dobře... jen tak dál!

 • Napište mi váš názor zde do komentářů. #cestovani #roadtrip #priroda #karavan #dovolena #leto #zahranici #cestovanie #nejlepsiprace #zivotvkaravanu #nejlepsifotograf #fotkadne #kamaradi #karavanycesko #AnywhereCampers #cestology #cestolidi #czech #CestoMan

 • #cestovani #roadtrip #priroda #karavan #dovolena #leto #zahranici #cestovanie #nejlepsiprace #zivotvkaravanu #nejlepsifotograf #fotkadne #kamaradi #karavanycesko #AnywhereCampers #cestology #cestolidi #czech #CestoMan

 • #KaravanyCesko #AnywhereCampers