2019 Škoda Superb Sportline 2.0 TSI 200 kW, 4K POV TEST: Není to sporťák. A to je v pořádku.

čas přidán 14. 09. 2019
Škoda Superb podle mě patří mezi univerzálně oblíbené auto. I lidé, kteří nemají škodovky rádi, tak Superb akceptují. Nová generace proto nepřináší revoluci, ale spíše jen mírnou evoluci. A podle mě to naprosto stačí.
Článek a fotky: www.roadblog.cz/test-skoda-superb-sportline-2-0-tsi-200-kw-2019-video/
Patreon: patreon.com/roadblog
PayPal: paypal.me/roadblog
Číslo účtu: 1294766021/3030
Facebook: facebook.com/roadblog.cz/
Instagram: instagram.com/roadblog.cz/
Použité kamery: Sony Action Cam FDR-X3000 a Niceboy Vega 6

Komentáře

 • Je to blbost, ale me se to taky líbí :)

 • a pořád po 4 letech není podsvícené el. nastavení sedaček :-) Facelift prakticky neexistuje, serepetičky jako funkce "výtej/vypadni" a sporný tempomat nebo světla "nijak jsme se neposunuli, ale dá se to dát do marketingu", by se daly přidat klidně jen v novější revizi.

 • Start/Stop je jediná věc, která běžnému řidiči zachrání tu DSG převodovku před předčasným opotřebením.

 • Zdravím. Síce oneskorene , ale nevadí. Auto super , recenzia super. Sú tam automatické ostrikovace?

 • Jel jsi přes Hoštku tam bydlím

 • rychlost tacho = rychlost gps?

  • @roadblog.cz Aha, díky. Někde jsem četl že u nových aut by se to mělo nějak změnit aby ukazovaly přesněji, ale teď to nemohu najít. Možná by nebylo špatné zkusit v testech porovnat rychlost oproti gps. Pokud to není moc práce navíc, děláš ty testy i tak poměrně podrobné, ale třeba by tohle bylo pro někoho zajímavá informace.

  • Ne, to není asi nikdy.

 • Krásne auto ;-) ale tie diaľkové svetlá sú ozaj zle nastavené :-(

  • Už je to prý vyřešeno a svítí jak mají. Tak to snad budu mít možnost vyzkoušet. 😉

 • je nadhernej :) a cumim ze z toho udelali LiftBack.. coz je super

 • Připadá mi to jako auto z roku 2015.

 • Beautiful car! Very good video!

 • Doporucil bych i pridat link kde jde auto oficialne koupit kdyz uz ho testujete. Pokud uz to zde je pardon za nevsimnuti

 • Ten tmavy pruh jen fakt divny ale asi o zvyku jinak to sviti jako prase...pred 2 rokama jsem mel na 2 dny pujceny peugeot 308gti a poprve jsem "ochutnal" led svetla...no masakr potkavaci byly super ale dalkova jsem si připadal ze jedu rally😁 Jinak kdybych potreboval 5metrove auto tak Supa beru okamzite...

  • Ten tmavý pruh se prý řeší v servisu a nová auta by ho už mít neměla. Mám domluvené svezení s dalším Superbem, tak natočím, jak má správně svítit. Světla mají totiž plno síly, tak byla škoda, že tam byl ten pruh.

 • Ani jsem tuhle "recenzi" nemohl dokoukat! Preskakujete od A k B od B k X..... Mluvíte blbosti a celých těch 18 min. Které jsem zvládl sledovat nedávají smysl. Možná zvažte jiný koníček. Pardon za upřímnost. PS: pokud vám nestačí led světlomety pak už nevím co by pro vás bylo dobré.... Snad už jen kousek slunce v parabole. Klasická lidská nenazranost, víc víc víc a chci ještě víc. Já mám led v nové Octavii a nemám s nimi sebemenší problém. Možná si vzpomeňte na H7.

  • Já se nezlobím a jsem rád, že jste napsal svůj názor. Vždyť proto tu komentáře jsou. :-) A naprosto uznávám, že to moje nejsou vlastně ani testy. Je to spíš jen takový pohled na auto mým amatérským pohledem. Já původně ani nechtěl ve videu nic říkat, ale nějak se to tak stalo, že to lidé chtěli. Můj kamarád je také nadšenec do techniky a chce vědět veškeré detaily, co jak vznikalo, co je jak konstrukčně vyřešené... takže ten sice na má videa kouká, ale třeba pro něj to není to pravé. A mně je to jasné, každý si ale najde to své. Já to zkouším dělat takhle. :-) A k tomu BMW - jde nastavit i do minusu, takže klidně -5 km/h, pokud někdo chce. Ani bych neřekl, že ten tempomat na něco poukazuje, mně vyhovuje a to jezdím podle předpisů. Jen se mi líbí ta možnost, že si řidič prostě může vybrat. Ale je pravda, že řidiči BMW nemají nejlepší pověst. Je to pak pro mě takové smutné, já řidič BMW nejsem (tedy jsem občas na týden v rámci zkoušení), ale třeba z vedlejší mě nikdo nechce pustit, když sedím v nějakém BMW. :-(

  • A možná jen ještě takovou poznámku mi odpusťte. Ale přesně tempomat u BMW poukazuje na to jací řidiči v nich sedí. Pokud je někde předepsané rychlost, tak se má dodržovat, takže asistenční systémy BMW by měli spíš zvládat zákaz předjíždění přes 2 plně cary, sebe udání při překročení rychlosti na okresce asi tak o 200 km/h, brzdu proti lepení se na 3 cm na nárazník atp. Všichni víme jak řidiči BMW jezdí. 😀 To je jen taková úvaha, když jim systémy umožňují takovou rebelii. Mám pocit, že u Volva by se tohle stát nemohlo.

  • @roadblog.cz no ok. Nebudu se hádat, proto jsem to nepsal a tedy se omlouvám za výrok Blbost. Mě prostě spousta věcí jako blbost přišla. Já mám raději hlubší testy a ne ty okrajové. Jako že auto je červené a má motor a jede pěkně. Zajímají mě věci více technického směru. Ale ok, vaše recenze o tom nejsou a já vznesl pouze svuj názor. Tak zvoneček k odběru u vás nedám a vy se tedy nezlobte za můj názor a výrok blbost. Každý má rád něco jiného a zdravá a upřímná kritika je vždy dobrá pro hledání vylepšení.

  • @Lukas Lenghardt Začnu asi od konce - je to neprofesionální a tak to má být. :-) Tempomat - přirovnání k tempomatu BMW mi zrovna dobré přijde, protože ten podle mě funguje tak, jak by fungovat měl - člověk si může nastavit toleranci a hlavně dává na výběr, zda rychlost přijme. To u Superbu (a třeba Arteonu) není. Právě u těchto systému mi tak přijde, že se systémy snaží z člověka udělat jen diváka, protože mu nedávají na výběr. A tak člověk jede po dálnici v zúžení, kde je v pravém pruhu 80 km/h a v levém 100 km/h a tempomat neustále přepíná rychlost mezi 80 km/h a 100 km/h. I tak ale neříkám, že je špatný. Funguje dobře, ve videu je myslím i dostatečně vidět, že funkce přizpůsobení rychlosti do zatáček je fakt spolehlivá. Jen mně osobně chybí ta možnost tolerance a aby dával na výběr. Je to můj názor v mém videu. Ukázal jsem jak funguje a pokud si někdo řekne, že takhle je to pro něj ideální, tak super. Pro mě ne. No, co říci k motoru. Řekl jsem výkon, zrychlení, spotřebu a jaké je předepsané palivo. To je podle mě tak maximum, co většinu lidí zajímá. A ano, auto má opravdu dost výkonu. A nikde neříkám, že ne. Ale prostě... je to limuzína, není to sportovní auto. Sportovně vypadající limuzína - ano, přesně tak, Sportline je hodně o vzhledu a ten se podle mě fakt hodně povedl. Superb si zasloužil pozornost vším možným, ale ne tím, že by byl sportovní. Je rychlý, stabilní a patří mezi má nejoblíbenější auta. Ale neřekl bych, že je sportovní. Ale to je zase jen můj pohled na věc. Je naprosto normální, že má někdo jiný. Jen tedy nazývat cizí názor "blbostmi" mi přijde trochu nepatřičné, čekal jsem nějaké faktické chyby a ne odlišný názor.

  • @roadblog.cz dle mého názoru je blbost už jen ten titulek. 200 kw a sportovní paket je zřejmě i výrobcem zamýšlen jako sportovně lazená limuzína. Nebo snad musí být v masce logo M aby si od vás auto zaslouzilo pozornost jako sportovní vůz? Nezlobte se na mě, ale to auto má téměř srovnatelný výkon jako např. Imoreza či lancer... 272 PS je slusna porce výkonu. Ovládání v režimu sport je brilantní, Auto utahuje zatáčky, ne plave, neuskakuje, při odlehčení při rychle jízdě na horizontu se opět poslušně vrací do stopy. Před pár lety by si mohla sportovní auta nechat o takovém podvozku jen zdát. Pak mě tedy přivádí k zamyšlení vás výrok o tempomatu. To není autonomní vozidlo a ani to není myšleno aby auto odvedli vše za vas. Je to pomocný asistent a právě proto je tak navržen, Auto z vás nechce udělat pouze diváka, ale usnadnit vám třeba to, když např. Telefonujete a nevnimate na 100 % provoz, značky atp. Myslím, že pokud vám nevyhovuje 50 km v obci a chcete přijet daný úsek rychleji, máte furt pravou nohu a vy jste šéf toho stroje. BMW vás nechá jezdit i bez pasu když chcete, jak říkají, řidiči rád 7, se umí rozhodnout kdy se pripoutat. Toho já zastánce nejsem, takže i přirovnání k jejich tempomatu není dobrý. Jděte ukázat motor ale nic k němu nereknete, jen, že kapota má plynové vzpěry... Tak to je snad v motorovém prostoru ta nejmíň důležitá informace. No nevím, celkově neprofesionální. Možná by pomohlo udělat si na papír poznámky a scénář. A ano, nenutite se koukat a já z donucení nekoukal, byl jsem na to auto zvědavý a v podstatě jsem se nic nedozvěděl a nakonec jsem to po 18 min. Vypnul.

 • Śkoda ist gleich Schrott wie alle Deutsche Auto macht nur betreug und Skandale

 • Test jako už klasicky perfektní, auto je to moc hezký, ale co mě teda bije do očí je ta přední maska, přijde mi moc vystouplá a moc velká. Ale to je subjektivní názor. Jinak paráda video.

  • Mockrát děkuju za pochvalu! ❤️

 • Jsem jediný komu se ty škodovky čím dál víc nelíbí? A ten motor je dosti směšný....

 • Ty vooooole to je krasavice ..

 • 🔥🔥🔥🔥👍👍👍👍👍

 • Super auto za super cenu :)

 • nic proti, osobně se mi video líbilo, ale přijde mi že co věta tak je nedokončená. Řeknete motor, jdete k motoru a řeknete znova motor, hodilo by se třeba více info, otevřete za zavřete kapotu a pronesete klimatizace klimatizacuje. Myslím si že i úplný "laik" by auto dokázal popsat o mnohem lépe, než říct "sou tu sedačky, sedačky sou příjemné". celkově na mě video působí dosti zvláštním dojmem, chtělo by si to více nastudovat info o autě a více mluvit, trošku si připravit scénář o čem mluvit, než-li to dělat z fleku a neustále se sekat a připravit diváky o 50% obsahu.

  • Já ale přeci o motoru mluvil i jindy a říkal jsem výkon, spotřebu, zrychlení a i jaké palivo je předepsané. Ten pohled pod kapotu je spíš taková zajímavost, kterou chtěli lidé. V naprosté většině tam není nic vidět a tak prostě ukážu ten kus plastu a řeknu, že to je ten motor. Jde tam o to, aby lidé viděli, jak vypadá, ale u toho hluku nastartovaného motoru se mi toho moc popisovat nechce, to radši dělám v klidu uvnitř. Dělám to ve svém volném čase, za své peníze a pro zábavu. Pokud bych si měl chystat scénář a přemýšlet nad každým slovem, tak mě to nebude bavit. A pak to nemá smysl dělat. Alespoň tedy dávám prostor někomu, kdo bude mít skvělou mluvu, úžasnou slovní zásobu, připravený scénář a bude to dělat dokonalé. Jak jsem psal, rád se na to budu koukat. Sice se snažím stále zlepšovat, ale v mezích toho, abych to pořád byl já a aby mě to pořád bavilo.

  • To mě mrzí, jestli si připadáte připraven o 50 % obsahu. Věty se snažím dokončovat, ne vždy to úplně vyjde. 😉 A ano, “klimatizace klimatizuje” nemá být nějaká úžasná informace o tom, jaký výkon má a jak studený vzduch jde z výdechů... prostě jsem to jen tak řekl. O motoru jsem informace říkal, myslím, že všechny důležité, alespoň tedy pro mě. I sedačky jsem více popisoval. Třeba, že je možné naklonit a prodloužit sedák, což je fakt hodně praktické. Neřekl jsem jen, že jsou příjemné. Info o autě jsem celkem studoval, technické informace většinou neříkám, tady i nějaké byly. A scénář si nepřipravuji, každopádně na mluvení stále pracuji a snažím se to zlepšit. Není to překvapivě tak snadné, jak se zdá. 😉 A s tím laikem - já jsem laik. A každý laik to může udělat úplně stejně. A klidně i lépe. Já se také rád podívám na povedené video. 😉

  • připravit si trochu scénář a neimprovizovat o čem chcete mluvit, řeknete podíváme se na motor a pronesete "motor vypadá takhle" to mi moc neřekne o autě. Celkově mi přijde že skáčete od jednoho k druhému. Trochu si vylepšit mluvu, slovní zásobu a scénář a bude vše v pořádku, jinak nemám co vytknout.:)

 • :D Tak dnes jsem jich v Kvasinách udělal 100 :D

 • Proboha proč zase obrovská zaroštovaná díra pro chladič? Bmw udalo směr a Škodovka jde stejným?

 • Chudák benzínový motor, pod 2000 otáček bych s ním nešel, však ho to strašně podtáčí. Sám mám Superb II 1.9Tdi 77kw a pod 1500 to už nejde.

  • 200kW a 77kW je trochu o něčem jiném... 2.0 TSI má dost krouťáku už od 1500ti otáček.

 • Už vidím ako ti mobil vypadne z vrecka keď budeš vystupovať a rovno ti tam zasvieti napis “škoda” mobilu 😂

 • Průser je, že na první pohled nerozeznám Superb od Octavie, a dokonce ani od Rapida, zvlášť u Sedanu. Ty Škodovky jsou všechny hrozně nevýrazné. Jsou to takové auta pro lidi, kterým je celkem jedno, co řídí a jde jim hlavně o praktičnost.

 • Štětí 😀

 • Ahoj Tomáši, kdybys nevěděl, co natočit, tak bych byl velice rád, kdybych od tebe viděl recenzi na Mercedes třídy A Sedan 2019 - má to nejlepší vymoženosti v intériu, co zatím MB umí :) Nikdo z Čech ho ještě nedělal

  • @roadblog.cz Bylo by to skvělé, máš nejlepší testy

  • Ahoj! No, co natočit vím na dalších pár měsíců, ale Mercedes bych rád vyzkoušel i tak. :-) Jen se mi to pořád nepovedlo domluvit. Vím, že by zajímal hodně lidí, ale zatím nějak nefungovala komunikace. Ale budu to zkoušet. :-)

 • Stejnak na něj mít nikdy nebudu no :(

 • Superby se povedly, hlavně v téhle variantě je to jedna z těch škodovek, které člověk i "chce" ne jen potřebuje :)

 • 1.2M za skodovku je dost, jsem ale spis fascinovan umenim skodovky poslepovat z odkoupenych technologii auto bez vetsinou developmentu. Vzhledem k tomu, ze ma skodovka vyvoj nulovy a je zavisla ciste na koncernu, je tohle jeji nejvetsi uspech. Nicmene ne, diky, za tu cenu bych bral radsi Arteona, Volvo S60 nebo A4ku. Sice nemaji papirove 200 kw, ale komfort, interier a celkova kvalita je o nekolik urovni vys nad superbem.

 • Gratuluji k výborné a docela objektivní recenzi, těch je dnes velmi pomíru na různých auto webech. Auto vypadá výborné, ta rudá metalíza mu moc sluší. Mám O3FL v L&K (DSG/DCC), kdybych nemusel spěchat, počkal bych na toto. Ale byla to jedna z posledních 1.8TSi, kterou jsem opět chtěl. Ten výkonný 2litr bude jistě pro mnoho lidí zajímavý, zvláště poté, co 1.8ku nahradil problémový motor 1.5TSi. O FullLED a jejich neseřizování továrnou jsem se zmínil již někde v diskuzi, dnes to je záležitost prodejce v rámci předprodejním servisu a oni na to dost častou kašlou. Ale nevím, jak to je u tohoto "Matrix" řešení. Zajímavá zmínka ke Cantonu, mám ho také v O3FL, a tam se fakt nepovedl, oproti třeba výbornému SoundSystemu z O2FL. Tak snad to v S3FL již vychytali - má stejný počet repro jako O3FL? A poslední poznámka, prediktivní ACC lze již dnes dokonfigurovat (servisně) i na O3FL, pokud disponuje vší potřebnou výbavou. Prediktivní ACC je výborná věc, a to i přes chybějící nastavení tolerance (predikce ACC se řídí tachometrovou rychlostí, která ale přeměřuje nahoru), to ale s výjimkou BMW neposkytuje ani žádná srovnatelná konkurence, zvláště v této cenové kategorii (u O3FL již vůbec ne). Výhody prediktivního tempomatu převyšují jeho nedostatky, a s jako každým jiným smart asistentem to nemusí být pro každého, lze vypnout, ostatně je to v recenzi zmíněno. Jen škoda, že i zde řada evidentně nemocných trollů musí kazit i tuto diskuzi.

  • Mockrát děkuji za gratulaci, tedy pro mě spíše pochvalu. :-) A za komentář! Nový Superb má se systémem Canton 10 reproduktorů, Octavia 8. Ale obecně poslední dobou Škoda hudbu umí, třeba ve Scale mi Sound System (není to Canton, jmenuje se Sound System) přišel fakt povedený. Já věřím, že tohle auto bylo ze servisu dobře připraveno, takže i světla seřízena, bylo to předváděcí vozidlo. Ale někde jsem četl, že se to řeší snad nějakým novým software, takže doufám, že se novým Superbem ještě svezu, abych vyzkoušel, jak svítí po úpravě. :-) S tím tempomatem souhlasím - věřím, že bude plno lidem vyhovovat. No a pokud ne, jde naprosto jednoduše přepnout na klasický adaptivní tempomat. Vozy BMW sice umožňují nastavit toleranci a dávají na výběr, zda rychlost přijmout, ale zase neumí plně automatický režim. Tedy umí, ale při pokusu o aktivaci hlásí, že pro náš region to zatím není možné. A k trollům - jsem hrozně rád, že je jich tady na Roadblogu opravdu minimum. Občas je nějaké auto větší magnet i pro nějaké trolly, většinou právě nějaká Škoda, protože mají velkou sledovanost a tak se dostanou mezi více lidí (i ty, kteří právě tuto automobilku nemají rádi).

 • Super test. Ohledně zkoušení sednout si za plně posunutou sedačku je super. ( Mám 201 cm ) Nebude test Toyota Supra? Díky

  • Děkuju za pochvalu! ❤️ Supru bych moc rád, ale Toyota nějak najednou přestala komunikovat. Tak nevím. 😔

 • Než se mi vychladí vnitřek :DD a nechá otevřené dveře xDD to snad ne :D :D :D

 • 2.0 hlinikovy 4 válec co má 200kw Dávám mu tak 150k tomu motoru nebo 5 let max

 • Krásne autíčko asi som sa zamiloval A ano 15:13 tie zadné svetlá sú top ♥️♥️♥️

 • ten zvuk je přikreslený do repráků, nebo je to opravdový zvuk toho motoru?

  • Na sportovní režim bude přibarvovat.

 • nice, máš nového odběratele, jinak svítilna v kufru je od 1. nebo 2. typu superba

  • Děkuju za odběr! Ta svítilna je super. :-) Prostě simply clever. Vím, že to není horká novinka, ale prostě vždy ukazuji co konkrétní auto má a co mě zaujme. :-)

  • ohledně těch kelímků a lyží taky

 • Sice za ty peníze uz člověk koupí AR Giulii Veloce nebo BMW 330i ale musim uznat,že se mi to líbí 👌Hodně slušný

 • 14:46... vítání úplně krásný, i celkově super auto. Díky za recenze ;-) a samozřejmě, jen tak dál

  • Není za co, jsem moc rád, že se videa líbí. 😉

 • Jakožto fanatika do Fordu jsem Škodovky neměl dlouho rád, tím jak je mají "všichni", ale s příchodem Superbu a Ofce 3, Kodiaqu a Karoqu začínám dost měnit názor. Jednak se tyhle modely opravdu, ale opravdu povedly a druhak pro mne Ford momentálně nemá co nabídnout. Mondeo mk5 se mi nelíbí tak jako mk4, ale to už zas starší, nemá takovou výbavu a hlavně už bych chtěl automat, který u Fordu neni zrovna šťastnou volbou. Taky.. Vzhledem k tomu jak stárnu (ano je mi 22, dávám si facku 😂😀) tak už se spíš zaměřuji na to "až bude rodina"... A třeba právě ford nenabízí pohon 4x4... Což já považuji i za bezpečnostní výbavu, kvůli ovladatelnosti auta. Takže i když s těžkým srdcem pomalu tíhnu k "naší" Škodovce. Ale to místo pro Sierru Cosworth, nebo Focuse ST budu mít vždycky 😀😀 Jinak parádní recenze 👍👍

  • "hlavně už bych chtěl automat, který u Fordu neni zrovna šťastnou volbou" No můžu tě ubezpečit, že automat DSG od koncernu taky není zrovna šťastnou volbou. Jestli chceš spolehlivý automat, kup si hybridní Toyotu/Lexus s eCVT.

 • + roadblog.cz. Chudák auto! 4:48 To jsou keci! Měkčené plasty? Co mohou vydržet? Nevypadá to lacině? A od kdy se chladí interiér s otevřenými vraty řidiče? Dal jsem to stopnul a vypnul! Raději od někoho rozumějšího. J.CH.

  • +roadblog.cz. Když JO!!! J.CH.

  • Proč chudák auto? Ano, interiér se vychladil i tak. Ve 4:48 popisuji sedačky. A ano, v interiéru jsou měkčené plasty, lidi často zajímají materiály v interiéru, tak je popisuju. Laciné mi to nepřijde. Vydrží celkem dost, používají se už nějakou dobu. A samozřejmě se můžete podívat na video od někoho rozumnějšího. To je přece super, člověk se může koukat na co chce.

 • Bude někdy škoda kamiq? Už se na ni v tvém podání těším.

  • Bude :-)

  • @Řidič CZ Rozhodně bych neřekl, že jsem nejlepší, ale fanoušci jsou přece to, proč to dělám! :-)

  • @roadblog.cz Paráda. Jináč díky za rychlou odpověď, jde vidět že si svých fanoušků vážíš, a proto si nejlepší 👍

  • Snad ano. Tedy asi určitě ano, ale ještě nevím termín.

 • Superb je krásný ale kdybych si ho měl někdy koupit tak bych si místo nápisu Škoda nechal udělat znak

 • Hezčí je predfacelift ..toto už je sranec nej byly Superbu 2.8 a 3.6

  • Vůbec :D panebože..

 • Jednoznačně nejhezčí ŠKODOVKA s pořádným motorem. Ale interiér za tu cenu je velký zklamání, vypadá nudně, tuctově, jak kdyby člověk seděl ve Fábii za 300 litrů.

 • Škoda že už nedělají v6 k tomuhle auto by se hodil

 • Zadní roletka - když sem ji uviděl, vybavila se mi Challenge kanálu Car Throttle a stařičkej MB S 500 za 990,- liber, s elektronicky ovladatelnou zadní roletkou a vestavěnou ledničkou. Toto je prakticky socka s výkonějším motorem...

 • Ahoj mám dotaz nezapneš si členství?

  • @roadblog.cz V čechách už je ale asi je až nad 30k

  • Tak to je něco jiného, pamatoval jsem si, že jsem teď aktivoval nějaký Superchat, tak mě to zmátlo. Členství nemám, je až nad 30 tisíc odběratelů a co jsem koukal, tak ani v Čechách není (ale na Slovensku je, tak nevím).

  • @roadblog.cz Není bylo by tam tlačítko připojit

  • Ahoj! Jestli myslíš na CS-tv, tak to by mělo být zapnuté. 😉

 • Když jede na proti mě superb i bez dálkovejch tak stejně nic nevidím.. Navíc tydle '' chytrý světla'' tak chytrý nejsou a kolikrát jsem dostal ránu do očí.. Prostě není nad to, dávat jako řidič pozor a prostě vypnout dálkové manuálně!

  • Přesně. “Dávat pozor”. Ani nespočítám, kolikrát jsem potkal někoho, kdo měl stále puštěná dálková světla. To se s automatikou prostě nestane. Třeba nezareaguje okamžitě a někdy může i trochu oslní, ale i tak v mnoha případech reaguje rychleji, než člověk.

 • Co takhle říct něco o novém podvozku ,když už je to noví superb mělo by ti mít i novější podvozek, nebo je to pořád stejný ?

  • @Jiri Š Ano, takový lidi jsou nej, co všechno ví a znají :-)

  • @Roman T není třeba s tim jet ,vím že to má technický zaostali podvozek :)

  • @Jiri Š Ještě jste s ním nejel a už repmcáte :-( Proboha, co je tohle za lidi...

  • @Adam Venzara no právě :) na silnici se to chová jak koza 🤣 ale hlavně že to má velkou navigaci .

  • Podvozek nikoho u škody nezajímá, hlavní je že to má krásný infotainment a pěkný světýlka.

 • Pici to je nedherne auto..

 • Pekne auto ktere jen vypada jako sportak s peknou barvou ktera vydrzi dlouho cista.Akorat to osvetleni spz je taky LED? Pokud jo tak je to docela blby (v nekterych statech je led osvetleni spz je dokonce zakazano z duvodu ze neni pak ta spz videt kdyz na ni sviti svetla od auta ktere jede za autem kdezto h4 osvetleni spz je vyrazne lepsi a spz je rovnez lepe videt kdyz na ni sviti svetlo od auta jedouci za nim).Jinak obecne led osvetleni vzadu musi strasne oslnovat sofery vzadu vcetne brzdovek a o tech prednich ani nemluve ale na pohled je to auto pekny.Asistentu to ma az moc a clovek v takovem aute tu trosku postrada smysl kdyz to auto vse dela za nej (za chvili budou auta sama otacet volantem misto cloveka).

 • O těch světlech Škodovka věděla, nových kusů se ten tmavý pruh za tmy už netýká. 100% na to bude/je nějaká svolávačka nebo tak.

  • @roadblog.cz Já jsem tu čest měl se projet i večer se Superbem v Klementu a nevnímal jsem to vůbec. Vůbec jsem si ničeho podobného nevšiml.

  • Tak to je super! Já doufám, že budu mít ještě možnost Superb projet a snad už bude vše OK, moc rád bych natočil, jak světla už svítí skvěle (pokud tedy budou :-) )

  • ... len aby. Celkovo sa Skoda asi najviac strani zvolavackam a rieseniu veci. Akonahle Vam preda auto, potom ste ore nich otravny hmyz. Osobna skusenost.

 • Achjo.Asi budu buran, ale tady ty digi auta jsou hrozné.Proč?Proč vás baví takovy kktiny.Kufr na tlačítko, tohle na tlačítko..Světla uhíbající se něčemu a takovy voloviny.Než se rozjedeš, tak si namačkáš miliardu režimů.Tvl. hrozné!Jinak fakt krásny auto.To rozhodně.Ale nemá duši.... Ono řídí tebe.Ne ty ho.Čus

 • Zdravím, můj táta má tohohle Superba taky ve SportLinu a chtěl bych se zeptat, jaký mód světel jsi používal nejvíce?

  • @roadblog.cz Myslel jsem jako svícení světla: obrysová, auto, potkávací...

  • Používal jsem buď Normal, nebo Sport.

 • Nezmineny zakladni problemy superbu. Podvozek je prilis mekky, casto jde na dorazy, dupou kola a na pricnych nerovnostrch boucha. Canton hraje super? To je vazne nazor k smichu. Mizernej zahuhlanej nedynamickej zvuk, nejhorsi priplatkove audio. Uvedomujete si, v jake cenove kategorii se pohybujete??? Zakladni audio v passatu je o dve tridy lepsi nez canton a nic lepsiho do supa nejde objednat! Pozitivni hodnoceni tohoto odpadu pro hluche nedokazu pochopit.

  • @Huml Huml Já neporovnával, já jen říkal, že tohle je konečně Canton, který hraje dobře, protože předchozí jsem měl v Karoqu a Octavii a tam to nebyla žádná sláva. Jak by porovnání v rámci přímé konkurence mělo probíhat? Vzhledem k tomu, že auta nemám ani v jednu dobu, tak vždy hodnotím to jedno konkrétní. Peugeot 508 má skvělé audio Focal. To říkám ve videu o Peugeotu 508. Ale prostě neporovnávám.

  • roadblog.cz Myslim ze neni vhodne porovnavat s karoqem, ale v ramci prime konkurence. O karoqu asi neuvazuje potencialni zakaznik superbu, ze?

  • Podvozek mi příliš měkký nepřišel, na dorazy nikdy nešel a nebouchal. Proto jsem to tedy nezmiňoval. Canton hraje dobře. Proti Cantonu v Karoqu a Octavii, což jsem ve videu říkal, je to o hodně lepší.

 • Musím říct, že Superb po faceliftu je parádní auto. Motor 2.0 TSI 200 kW byl kdysi v Cupře, ale kvůli emisním úpravám přišel o 6 kW, je jednoduše skvělý, ne nadarmo s ním Seat zajel na Nürburgringu čas kolem 8 min, takže těžko mohla Škoda dostat něco lepšího. Kolega právě před týdnem obdržel služební verzi Laurin Klement s 2.0 TDI 140 kW, tak se těším až se svezu, byť ten zrovna tenhle turbodiesel se moc nepovedl, já bych volil právě tuhle verzi. I ta červená a černá mu sluší a nemá falešné výfuky. Z portfolia Škoda jednoznačná volba ;-)

 • 3:02 jen takové upřesnění. V případě, že je auto uzamčeno a otevřete pouze kufr poté se tlačítkem také dozamkne. Nebo z praxe po výstupu z auta automaticky zavírám auto bezklíčově a poté jdu do kufru pro věci. Třeba to někomu pomůže 👍

 • Vraj už ten prúžok vyriešili je to softwerova chyba inak super test.

  • Děkuju! Tak to je super zpráva, doufám, že si ještě někdy Superba půjčím a už bude mít tohle vyřešené. Doufal jsem, že to bude spíše nějaká chyba, než vlastnost. :-)

 • Bezva video. Dalo by se jednoduše napsat srovnání tohoto vozu, Peugeotu 508 a Mazdy6? Díky

  • P508 vypadá skutečně dobře jak zvenku tak uvnitř, navíc do něj jde objednat třeba noční vidění o kterém si Superb bohužel může nechat jen zdát. Nicméně jakákoliv motorizace co tam teď je tak stejně jako u mazdy dynamicky odpovídá tak 140kW TSIčku a hlavně v nějakém zrychlení třeba 100-200 je rozdíl naprosto propastný od vrcholný motorizace škodovky.

  • roadblog.cz Díky za odpověď. Osobně se přikláním také na stranu Mazdy a to ze šoférského pohledu. Měl jsem teď na 14 dní 508 GT Line se 180k dieselem a auto fajn, ale připadal jsem si spíše jako pasažér nežli řidič. Určitě by bylo zajímavé zařadit do výběru ještě nějaké Subaru :) Tak ať se daří

  • Děkuju za pochvalu! No, srovnání ze svého pohledu můžu jen tak nějak hodně stručně napsat - Peugeot 508 mě uchvátil vzhledem a naprosto mi vyhovuje uspořádání interiéru (malý volant a budíky nad ním). Ale Mazda má skvělý dvouapůllitr, který má skvělý projev a super spotřebu. Nová generace má také krásný interiér, který ve světlé barvě vypadá až luxusně. No a Superb dělá prostě vše dobře. :-) Má ale vyšší spotřebu a doporučený Natural 98 - pokud bych tedy zvažoval benzínové motorizace, bral bych Mazdu - protože nevyužiji tolik místa vzadu, jako nabídne Superb, tam prostě nemá konkurenci. U naftových motorů by možná byla situace jiná.