8LETÁ HOLČIČKA v AMERICKÉM VĚZENÍ | Rozhovor s dozorkyní

čas přidán
Líbí se ti moje videa a chceš mě podpořit?
Patreon - www.patreon.com/michalsopor
Nebo stačí, když vypneš adblock a podíváš se na můj web :)
www.michalsopor.com/
Kontaktni email (spoluprace, dotazy) - michalsoporYT@gmail.com

Tady se učím o editu a natáčení
eshop.petrspetla.cz/
PROMO kod na 10% - ''karvinaman"
Taky se můžes ptát v komentářích, na to co tě zajímá.
A sledovat sociální sítě!
Instagram
instagram.com/michalsopor/
Facebook
facebook.com/michalsoporCZ
Videa si točím a edituji sám. Používám k tomu toto:
Kamera
Panasonic Lumix G7
Mic - RodePro
Hudba
Silhouette (Young Community Remix) - Cacti

Komentáře

 • Nový díl najdeš tady! cs-tv.org/tv/video-iIrY0gF6WWM.html&lc=UgwxtTDA4z0nMRC9vB54AaABAg

 • amerika je zlo, zlatý česko,ani za milion dolaru bych nežil v USA je to hrozně nesvobodná zem, fujtajbl.Běžný věci, který u nás nejsou ani přestupek je u nich klasifikováno jako zločin a nedivím se že USA je 1 na celým světě v počtu věznů na 100 000 osob, prostě je to proklatá zem víc jak Rusko nebo Čína, to je fakt.A toto že má být vzor, takovej lidskej odpad co tam vytvořil ty jejich zákony...je toho moc na jejich kritiku každopádně je u nás 100 x větší svoboda než v zasraný americe.

 • Ja si myslim že na sk a cz niesu vezenia pre deti ale polepšovna a ta je ešte horša ako to vezenie v amerike tam na deťi kašlu ubližuju si navzájom ale tam sa starali o tie deťi chodia na terapie a staraju sa čo jedia podla mna sa to dá pochopiť aj keď 8 ročne decko si neuvedumoje zavažnosť svojho činu a je to najsķór nedostatočnou výchovou

 • Osmileté dítě co se pokusilo vraždit nemůžeš zavřít do vězení, ale může být zavřeno do dětského domova "pasťáku", nebo do blázince. A to na dobu MNOHEM delší než 2 roky.

 • V Česku to je taktéž možné ale těch zařízení je víc záleží co kdo udělal, kolik mu je let ... To jsou dětský diagnostických ústav na 2-3 měsíce, jestliže se neumíš chovat tak místo do dětského domova, nebo domu tě šoupnou do výchovného ústavu. No jestliže někoho zabiješ třeba v 16ti tak tuším (ale nevím to jistě) tam už můžeš jít i na tvrdo sedět. Já osobně skončil v DDÚ no protože jsem se choval normálně nešoupli mě do výchovného ústavu ale mohl jsem jít domu s tím že jsem tam potkal děti různého věku ať už za blbosti jako chození za školu, idiocii jako řezání se tak i krádež, napadení, přepadení se zbraní ... Je to různé.

 • Nejsem si jistá, jestli je příhodné srovnávat situaci u nás a v Americe. Minule bylo pro srovnání počet doživotně odsouzených Kalifornie vs ČR, ale to je přece uplně mimo. Naprosto jiná denzita zalidnění, rozdílná plocha a co hlavně, naprosto jiný systém. Jiný soudní systém (nejen procesy, ale i uzákonění - nemáme precedenty) a jiná sazba... Nicméně tady musím souhlasit s tím, že dítě do vazby nepatří. Dítě zajisté není "tabula rasa", nese s sebou předpoklady ze svých rodičů (genetika, bejby!), ale výchova je i tak základ. Pokud dítě nemá pozitivní projevy psychopatie a potvrzující testy, tak by to mělo být na triku rodičů. Jako to je tady u nás.

 • Ty jsi ji nedal za celou tu dobu napít gemtelmane.

 • V Česku je možno odsoudit člověka staršího patnácti let. Ve věku 15-18 je dolní i horní hranice trestu o polovinu nižší než u dospělých, ale maximální je deset let (což je nepochybně málo). Děti pod patnáct mohou jen do ústavů, kde jsou vrazi běžně vedle záškoláků, což je chyba. Je blbost zavírat do vězení osmiletou holčičku, jako to dělají v Americe, ale stejná blbost je nezavřít do vězení čtrnáctiletého dvojnásobného brutálního vraha Daniela B, který si obě vraždy (první se mu nepodařila) předem naplánoval. Brzy bude puštěn z ústavu a je možné, že opět někoho zabije. Já bych dal trestní odpovědnost za vraždu od deseti let (ale například za krádež bych nechal 15). Konkrétně toho Daniela B. bych odsoudil na doživotí, protože je evidentně nebezpečný a nenapravitelný.

 • Of course it's possible in Czech Republic. Why do you thing it's not?

 • Ja si skôr myslím, že deti u nás sú posielané do rôznych nápravných zariadení - "polešpovní" alebo na psychiatriu

 • Ale existují. Sama jsem dělala ve výchovném ústavu a někdy jsem nevěřila, že ty děti jsou něčeho takového schopný. Taky jsme tam měli připad, že dítko umyslně plánovalo, že pobodá sveho spolužáka O.o a to dítě bylo teprve v 1. Třídě. Vzal si do školy nůž a chtěl to udělat. A vlastně v rychlosti dite neco provede at uz je mu pod 15 nebi nad jde to vše samozřejme k soudu, dítě je přemístno do diagnosťáku. V průběhu toho pobytu absolvují nějaké psychologické vyšetření, rozhovory atp. A od tamtud se přemisťuji bud do DDŠ či Vú. Dítě od 6ti do 15let je v tzv. dDŠ (dětský domov se školou) a od 15 je to výchovný ústav. DDš a vychovný ústav je beztak to samé jen se to jmenuje jinak. Když dítě spáchá trestný čin a je mu víc jak 12 a míň jak 15, tak mu soud udělí ochranou vychovu. Ostatní mívaji jen ústavní výchovu.

 • Ahoj. Když paní mluví o tom, že jí holčička po letech děkovala za to, že jí skutečně naslouchala, vzpomněl jsem si na tohle (asi ne pro každýho stravitelný :) video. cs-tv.org/tv/video-7KF_Yxh4BFo.html Pusťte si od 1:42:15 pokud vás to bude zajímat. Jinak díky Michale za čas a práci kterou tomu věnuješ, je to hodně inspirativní a fajn možnost takhle nahlédnout do USA. :)

 • U nás nezavřeš dítě do vězení, ale do dětského domova do věku 14 let. Dítě lze zavřít jako mladistvé od 15 do 17 let do výchovného ústavu. Později jako každého dospělého. Ale předtím probíhá mnoho věcí. Dítě je nejdříve doma. Chodí tam sociální pracovnice pomáhat, konzultovat s rodinou a tak vytváří prostor pro výchovu dítěte. Ta malá holka podle mě vůbec netuší co znamená vraždit. Je ovlivněna výchovou rodičů a pravděpodobně násilnými filmy které si doma pouštějí.

 • V ČR vězení pro mladiství není. Kdy se něco takového stane dítě projde podrobným vyšetřením a buď ho dají do pasťáku nebo na psychiatrii. Všechno vyšetřuje sociálka, jako jak je možné že se to stalo, jak na to to dítě přišlo atd... A může se stát že zjistí že to dítě bylo prostě týrané a tak na to přišlo a zjistí se kdo ho týral a ten jde do věznění a dítě zavřou na psychiatrii. V těchto případech je to u nás rozhodně jiný a možná i složitější.

 • V dnešnej dobe aj u nás také zariadenie bi sa uplatnilo . Niektoré dnešné deti svojim správaním bi tam patrili.

 • Tak jako asi vite jaka je v Americe volna vychova deti, jak jsou drzi,zadna disciplina, dite to rekne ucitelce a rodic by mel problemy, kdyby obcas decko dostalo na zadek nebo se zvysil hlas. Dle toho se odviji kriminalita. Rodice maji deti, ale sami rodice dost mozna nemeli respekt a disciplinu. Nechtela bych tam zit.

 • Když něco provede dítě, tak kde do pasťaku a až mu bude 18, tak přejde do vězení

 • Já bych se z USA odstěhoval, děsně by mě štvalo jak tam všechno funguje, zlatá Česká republika.

 • Zajímavé téma a dobře vedený rozhovor. Trochu bych ubral povzdechů: "To je šílený...". Působí to bulvárně. Pro vedení debaty by byla vhodnější otázka: "To říkáte úplně vážně?" nebo "Nepřipadá Vám to přehnané?". V minulém díle respondentka odmítla jskýkoli druh vztahu s vězni, teď bylo cítit, že na ní zapůsobilo, když uviděla, jak si získala důvěru malé trestankyně. Člověka napadá, jestli takvých situací zažila víc. Ohledně psychologie vězeňského prostředí doporučuji:www.csfd.cz/film/346925-camp-x-ray/prehled/

 • Jsem myslel, že začátek je nějaká reklama a pak jsem si uvědomil, že je to začátek videa :D

 • co si budeme povídat v USA jsou věznice soukromé patří danému městu státu a tak dále a tak dále a guvernér říká že mají zavírat lidi zavírají tam úplně běžně nevinné lidi USA je přes 50% vězňů naprosto nevinných ale používají je právě jako levnou Pracovní sílu právě pro stavbu cz a různé podniky už byly zjištěny korupce Kdy byli soudci a všichni instruováni aby prostě zavírali lidi bez ohledu jestli jsou nebo nejsou nevinní neboť měli kvóty Kolik lidí Potřebuji aby danou práci zvládli Amerika je prostě fašistická totalitní země kde sprostě funguje otrocká práce a říkají tomu právo jak řekla paní nebo slečna Kdo nemá peníze jde sedět Kdo má peníze má dobré právníky a sedět nelze a tomu říkají spravedlnost což je naprosto směšné všichni víme že kdo tam má prachy se vykoupí stejně jako v jiných zemích ale v Americe je to absolutně markantní a vykoupí se opravdu z čeho zatímco člověk co ty peníze nemá bude zavřený i když neudělá vůbec nic a v době kdy se něco stalo bude třeba na úplně druhé straně zeměkoule přesto mu to prostě nepomůže protože neměl kvalitní právníky a soudce si může dělat co chce není vázán ničím není vázán ústavou protože Ústava ameriky je víceméně vágní A není ani dodržována všude mají nějaké svoje lokální debilní pseudo právo a nařízení a každý si prostě skutečně dělá absolutně ale absolutně co chce Pokud se někomu něco nebude líbit nebo daný člověk se jim nebude líbit tak ho prostě zavřou ačkoliv neudělá vůbec nic nemusí proti němu mít vůbec Žádné důkazy a ten člověk neudělá vůbec nic pokud nemá peníze na právníky Pokud peníze na právníky má tak samozřejmě jsou vyhraje

 • v České republice osmileté dítě do vězení jít nemůže trestní zodpovědnost a to omezená je až od 15 let tresty jsou poloviční od 18 samozřejmě plné Ale pokud dítě spáchá velmi závažný trestný čin popřípadě bude páchat násilí méně závažné za to opakovaně může jít do Domova dětí se zvýšenou ostrahou slangově se tomu říká pasťák tedy není to běžné domů Domov dětí ale je to je to zařízení kde si děti odpykávají něco jakoby trest ale není to vězení Vypadá to jako normální Domov dětí nechodí do školy jenom nesmí opustit areál

 • Co jsem dohledal na internetu tak je možné v ČR uvěznit od 15 - 18 let do dětské věznice. Do léta 2018 83. mladistvých.

 • Na Slovensku je specialna vaznica pre mladistvych (tj. medzi 14 a 18 rokmi, mimochodom blizko Martina, kde Michal hovoril, ze ma rodinu :P ), je to velmi podobne tomu co popisuje ta americka dozorkyna, maju tam skolu a nieco ako odborne uciliste, ale inak sa to od vaznice nelisi. Do 14 roku nikto nie je trestne zodpovedny, tj. aj keby zabil prezidenta, tak nie je mozne ho odsudit. Sud ho ale moze poslat do prevychovneho zariadenia, co je nieco ako detsky domov, ale od vazenia to ma velmi daleko. Zaujimave je este to co hovorila o tej anonymite - u nas ju ma kazdy. Napr. na Slovensku sa zverejnuju (anonymizovane) rozsudky vsetky, v Cesku len tie z vyssich sudov.

 • U nás není možné, aby šlo dítě do 15ti let do vězení, není trestně odpovědné (mohou mu být uložena pouze některá opatření). Něco jiného by to bylo u mladistvého, těm mohou být ukládaná výchovná/ ochranná/ trestní opatření - odnětí svobody se snižuje na půlku toho, co by dostal dospělý, vždy to ale musí být v rozmezí 1-5 let, u výjimečného trestu 5-10. Jsem si jistá, že to takhle je aktuální. Jinak děkuji za velmi zajímavé video. :)

 • Kdo chce abych utratil 10 000kč,- Za jídlo Like

 • Moc pěkné video, hodně zajímavý.

 • 1: 41 on pije jak slon když zvedá chobot ale neber tohle jako hate je to jen můj názor 😀😀

 • Čím dál tím víc jsem přesvědčován, že Amerika je prostě zaostalá země. Malé děti ve vězení je zkrátka šílenosti.

 • Tady u nas max pastak ale vetsina lidi co vyleze z pastaku stejne pozdeji skonci ve vezeni...vetsinou drogy, nasili atd

 • Pokud je dítěti pod 15, tak jsi jde sednout zákoný zástupce. Od 15 pasťák.

 • Keď vo väznici vezenkyne pôrodia dieťa čo sa s ním stane? Toč naďalej takéto videá❤

 • Tady se vlastně v plné nahotě odkrývá pokrytectví americké výchovy z jedné strany nesmíš děcko na veřejnosti ani doma plácnout za něco špatného jinak ti ho sebere sociálka a když pak takové dítě, které bylo zvyklé kopat do rodičů v obchoďáku jelikož mu nechtějí koupit hračku povyroste a ve škole kopne učitelku tak ho rovnou zavřou do 3. nápravné. ZLATÉ MAKARENKOVY METODY !

 • Velmi zajímavé video, více takových:)

 • v česku jdou místo dítěte sedět rodiče

  • +Klárka Krumpová ta odpovednost rodicu je spis o majetku pokud dite nekde zpusobi skodu tak soud do rozsudku zanese rodice ve smyslu zaplatite skodu za svyho fracka protoze on jeste neni vydelecne cinny ale nikdy nikoho neposlou na 16 let za katr protoze jeho dite nekoho ubodalo na piskovisti to je proste uplna blbost

  • +Klárka Krumpová pokud mas parchanta co nekoho zabije a neni mu ani 15jde do ustavu pro extremni poruchy chovani a jeho rodiče nejdou do kriminalu to je proste blbost

  • +Vycmnl vdfhirtzu je dítě jde maximalně do pasťáku

  • to neni pravda

 • Vaznice pre deti nie, ale diagnosticke centra su bezne, su tam aj mladsie deti. Su tam deti s poruchami spravania, ktore tam skoncili na zaklade rozhodnutia sudu, alebo na zaklade pisomnej ziadosti rodica a snazia sa tam detom pomoct atd. Funguje to tam nejako podobne, ako ona popisovala.

 • V Česku je maximálně tak pasťák a od 18 třeba nástup do vězení, sám jsem v pasťáku byl za napadání a vážně ublížení na zdravý, nebylo to nic příjemného, ale dá se zvyknout, jen je třeba nenechat ostatní se sebou vyjebat, tam se na nějaké žalovaní fakt nejede, to udělat, tak mě zabijou, tam prostě musíš mít respekt a nejlépe se nedostat do konfliktu s někým, kdo má respekt větší. Jako malý jsem vyrůstal v podstatě na ulici, dostal jsem se do party podobných jako jsem byl já, že začátku jsme jen kecali a zjistili, že toho máme hodně společného a postupně nás přibývalo a mi jsme výrůstali na ulici, takže jsme hodně krát dostali pořádně na hubu od jiné party, která prostě jen neměla co dělat a šli ve 20 na nás asi 10. Když se tohle stane 3x během týdne, zjistíte, že na ulici to není jednoduché a začnete vše vnímat jinak. Vzhledem k tomu, že jsme téměř nikdo nechodili domů a ani do školy, tak začali problémy, jako sociálka kterou poslala škola. Pak jsme začali chodit do školy trochu častěji, aby se vše tak nějak uklidnilo, ale to byl omyl, ve škole jsme vždy jen udělali průser nebo to skončilo bitkou. Ke konci roku všichni téměř s 3 z chování a pověstí největších hajzlů na škole. Pak jsme začali kouřit, pít, brát drogy atd. Několikrát jsme viděli, jak nějaký kamarád zkolaboval nebo tak, ale přesto jsme pokračovali a pití atd. Prostě nebylo co dělat a domů se nám na noc prostě nechtělo. Začali jsme krást a dělat nachlastaní bordel. Jednou to skončilo bitkou mezi námi a jinou skupinou, někdo od nás vytáhl nůž a jednoho z té druhé skupiny co byla proti nám bodnul, netuším kdo to byl, ale i kdybych věděl, policii bych to nikdy neřekl, tak to v těchto partách funguje a na ulici obecně taky. Někdy je lepší vzít vinu i na sebe, když někoho prásknete, dopadne to pro vás často mnohem hůř... Ti co jsou z ulice chápou. Tehdy to skončilo policií a nakonec se nezajistilo kdo to byl, nechápu jak nám to mohlo projít, ale stalo se, v příští rváče jsme už ale takové štěstí neměli, vytáhli nůž na kamaráda a bodl mu to do dlaně. Když stál s tím nožem proti mě, tak jsem prostě bodl jako první, viděl jsem že je mu vše asi jedno a klidně by to do mě bodl, tak jsme byl prostě první. Samozřejmě někdo z baru který byl odtamtud kousek zavolal policii, mě nikdo nepráskl, ale byli tam kamery, takže za to jsme šel do pasťáku.

 • Jde zavřít dítě, do pasťáku.

 • Myslím že v případě výjimečného trestu, byly případy kdy byli nezletilý uvězněni do vězení pro dospělé.

 • U nás se to řeší pasťáky a u nich to hold řeší takto. Na jednu stranu si myslím, že to není na škodu, pokud si to to dítě opravdu zaslouží, ne za všechno vždy mohou rodiče a jejich výchova. Stačí, aby se to dítě chytlo špatné party nebo lidí - v tomto případě dětí, tak s tím rodič až tak moc neudělá. V dnešní době plné násilí a nenávisti se ani není zas až tak čemu divit. Děti jsou rozmazlené podobou pc a mobilů, tam vidí věci, které si jen těžko dokáží představit. A pak, když to vidí, tak jsou zvědavé a chtějí to zkusit - většina z nich u toho nepřemýšlí, prostě si řeknou, že to udělají a tím to hasne. Ale taky stačí, aby je někdo vyhecoval nebo přiměl k nějaké činnosti, jen proto, že je schazují nebo nějakým způsobem urážejí před ostatními a v tu chvíli to tomu dítěti v hlavě přecvakne a snaží se ukázat, že na to má, že to zvládne.. Bohužel už ale neřeší následky. Takže si myslím, že by si zodpovědnost za sebe měla nést každá osoba zvlášť, pokud provedla nějakou hloupost. U nás v Česku je systém až moc mírný a nespravedlivý v některých případech. Za vraždu nebo znásilnění se tu dává menší test, než za krádež.. Tak o čem to pak je? Myslím, že Česká republika by se měla probudit. Toť můj názor.. Každopádně tvá videa jsou zajímavá, člověk se dozví něco nového a třeba se i přiučí :))

 • Je tam pasťák ale nevím od kolika je Hlavně rodič je právně zodpovědný za dítě do 15 let od 15 má nějaký tresty už Podle mě

 • Tak to se nestane mame socialku

 • U nás k tomu jsou zařízení ochranné a ústavní výchovy. Jestli se nepletu, tak nejnižší hranice trestní odpovědnosti je 12 let u zvlášť závažných zločinů

 • Ahoj. Velmi se mi líbily oba díly. Slečna má fakt koule! Me by se líbila tematika i střílení studentů na školách, je to v USA velmi časté. Jak jsou školy chráněné. Nebo jak je to třeba s pedofily, sexuálními delikventy. Opravdu jsou veřejně označení, kde bydlí?

 • Ahoj, jak je to s dětmi kolem 8 roku nevím... ale v mém městě se v srpnu roku 2013 stala vražda 15ti letého kluka který byl 4x postřelen a několikrát bodnut.. pachatel *A* se hned přiznal (14 let, celkem tichý kluk na kterého sem nikdy nic špatného neslyšela) a jeho spolupachatel *B* kupodivu i můj kamarád kteří tohle udělali údajně kvůli šikaně, ale taky v tom byli i nějaké peníze.. *A* to měl dopředu naplánované, zbraň si vzal od táty který to nevěděl a s *B* se domluvil aby ho vylákal na to určité místo kde v blízkosti byl dopředu vykopán hrob.. Jenže jeho tělo bylo těžké a na druhý den ráno ho pejskař našel... Jelikož jim nebylo 18 tak skončili v nápravném zařízení (čili Pasťák) a za ty 3 roky se přesunuli do normálního vězení.. Jak to teď je s *A* vůbec nevím ale myslím že ve vězení ještě je, ale *B* už je na svobodě takže to trvalo nějakých 5-6 let do propuštění ale nevím jestli si to už odseděl nebo v tom byl jiný důvod. Každopádně je hodně zajímavé takového člověka znát, tohle vše o něm vědět a po těch letech s ním sedět v jedné místnosti, koukat se mu do očí a přemýšlet zda je ještě někdy něčeho takového schopný a nedát na sobě znám tu nejistotu ..

 • No do pasťáku to je podobné možná stejne nejsem si jist

 • 15# v trendech. Jen tak dál. :)

 • You go ma

 • ublizil si jane kotysan ...a velmi ze te nechce ani pocut....za toto kedy zoberies zodpovednost .....stale mlcis ....teda svedcis ...priznaj sa uz

 • Tohle jsou super videa , která mě fakt baví. Jen jedna drobná věc, kterou neber zle ...to tvé klepání nohou :-D... máš to i v těch předchozích videích (víc) a jak je to v úrovni titulků, tak mě osobně to ruší. Já vím, že o to tu nejde , ale tak třeba malý tip pro nás citlivky. Jinak videa jsou naprostá pecka a ten obsah je neskutečně zajímavý. Navíc absolutně nechápu, jak tak krásná a sympatická ženská, dokáže pracovat v takovém prostředí.

 • Tohle je masakr :D Tohle u nás nefunguje do vězení jdou rodiče a děti jdou do pěstounské péči nebo do děckého domova.Ale ta paní je teda odvážná ,že pracovala na tichto "případech" ,místech🙏👍

 • A jak jste se seznámili a proč ti ten rozhovor dala? Jaký měla motiv? Učíš ji na oplátku jiu-jitsu :) ? Totiž ten kontext může být také zajímavý - jak se vlastně v LA lidi seznamují, jestli jsou otevřenější, vypočítaví atpod.

 • u nas je to polepsovna

 • Vězení určitě ne, ale šla by asi do dětského domova nebo tak podle mě

 • Pro děti, které spáchají trestný čin v ČR, jsou tu takzvané výchovné ústavy - ty jsou rozdělené ještě většinou podle toho, co dítě udělalo. Například výchovný ústav v Boleticích - tam narazíš na mladistvé vrahy. Ono.. nechci se zastávat téhle holčičky, každý příběh je jiný, každý z nás si na zádech táhne jinou zátěž, ale já jsem byla na praxi ve výchovném ústavu a pátým rokem pracuju v sociální oblasti a ono, když člověk slyší, čím si některé děti prošly - nucené prodávání drog od mala, prodávání sebe za peníze, rodiče na drogách, rodiče, které ty děti prodávají za peníze/drogy... člověk trošku odsune na druhou kolej odsouzení těch dětí a spíše se v něm probudí lítost a pochopení. Každopádně tohle téma se nedá shrnout do komentáře.. :) Moc děkuju za zajímavá videa!

 • Super video, více takových!!!

 • Tohle by se naopak u nás mělo zavést. Veřejné prospěšné práce atd. Jinak hodně zajímavé téma které se dobře poslouchá.👍

 • U nás existuje polepšovna a nebo přímo zabezpečovací detence.

 • Neviem akopresne to je, viem, ze za ciny dietata je zodpovedny rodic, ale u nas to funguje tak, ze ak dieta nema 18, odsedi si svoj trest v polepsovni a ak by malo napriklad 15 rokov a 5 rovny trest, tak tie tri roky do 18 je v polepsovni a 2 roky teda zbytok trestu si odsedi vo vazeni.

 • Tyhle rozhovory jsou boží, je to naprosto super koncept 🖒

 • Něco takového se stát v ČR nemůže. Máme přísnou právní regulaci trestání mladistvých. Když si vzpomenu na hodiny trestního práva je až neskutečné co se se může v USA stát. Na jednu stranu lekce, která bude mít pozitivní výsledek v podobě řádného občana. Na druhou stranu to může rozvíjející se osobnost postihnout natolik, že se začne mstít dané společnosti. Těžko říct, co je správné. Btw. Zdravice z Dětmarovic.

 • Takže.... Učily jsme se to zrovna včera ve škole. 8leté dítě se opravdu do vězení (nápravného ústavu) dostat nemůže a zpovídají za něho rodiče. Do pasťáku se člověk dostane když je mu od12-17 let. A do 15 dostává o polovinu snížený pobyt v nápravném zařízení.

 • Luxus jako předešlá videa

 • Michale tvoji tvorbu jsem objevil teprve nedávno a postupně doháním všechny tvé videa, hlavně rozhovory nebo tour po amerických školách jsou super. Tahle série s vězeňskou dozorkyni je pro me osobně TOP, protože pracuji jako policajt v CR skoro 23 let. Zazil už jsem opravdu všechno, ale porovnani našeho a amerického pravniho systému je jako nebe a dudy😀 Jinak k tématu- nezletilé deti (tedy do 15let) u nas nelze trestne stihat, není tedy ani možné aby nastoupily vykon trestu odnětí svobody. Resi se to soudnimi rozhodnutimi o dohledu sociálky, pripadne umistenim do diagn. ustavu atd. Ve vezeni opravdu 8lete dítě byt nemůže 😀😀

 • Tyhle videa jsou super! Příště by si mohl pozvat třeba bývalého člena gangu. Aby jsme věděli jak to tam funguje :D

 • Pro mě jakožto neúplně zdatnou anglictinarku jsou tato videa skvělá, paní mluví naprosto skvěle srozumitelně, pomalu, no prostě i já jí dokážu rozumět a něco si z toho vzít! Super 👌 chceme viic! 💪😁

 • YOU KNOW

 • Dobře jí tak, zákony by se měly dodržovat a vražda by neměla tolerovat v žádném věku!

 • veľmi ma tieto videa bavia teším sa na další diel

 • Super video na procvičení anj. Díky za něj!

 • Ano je možné že soud dítě (to myslím do 15 let)uloží do nápravné ústavu na dobu stanovenou soudem ale to záleží co dítě provedlo jestli myslíš to samé to bych tipnul že bude také na 2 roky po 15-ti letech už do jdeš do normálního na zkrácený trest . Kdyžtak to někdo předložte do angličtiny dík

 • To je strašně divnej pocit.. Když koukam na nějake jiné video od jineho autora, tak 15 minut mi přijde strašně moc a někdy to ani nedokoukam.. TADY? My to přijde ještě malo a koukal bych další hodinu!! Super prace!

 • jinak jsou tvá videa zajímavá nic proti.

 • tolik chyb v titulcích naučte se gramatiku a hlavně výslovnost děkuji.

 • maji pro mladistve i jine zařizani napřiklad vojenske nabo farmařske zařizeni

 • Zajímavý rozhovor, možná by ses Michale nemusel projevovat tak často emočně, trošku mě to při sledování ruší.

 • @Michal Sopor WHAT it looks like, not how it looks like.

 • Mě by zajímalo kolik takových děti tam je?

 • Ahoj Michale, chci se zeptat jestli v americe existuje také nějaká podpora v nezaměstnanosti? Sociálka kde američani dostávají peníze za nic? Nebo to doopravdy je jen u nás v česku?

 • U nás by se mohla ta holčička dostat do diagnosťáku nebo do domova, ale že by šla do vězení, to si nemyslím. Každopádně děkuji za video, tvůj kanál mě moc baví. Málokterý zabírá tuhle stránku Ameriky

 • Boze, ona je prekrasna... Taková latina sexbomb! :) dalsi video s ni.. At treba vyklada o pocasi, to je jedno...!

 • V Česku to nejde. O nás může jít dítě do vězení až od 15ti. Pokud udělají něco (př. pokus o vraždu) pod 15 let tak jdou do,,pasťáku"

 • Michal ,veľmi pekne ti ďakujem za tieto videa. Sú veľkým prínosom a su neuveriteľne zaujímavé. Milujem to pozerať a ešte raz ďakujem za to, že prinášaš na tento CS-tv niečo, čo som ešte nikde nevidela ❤ Tu človek vidí, že keď chce tak sa da všetko❤ Tvorba pecka👌

 • 2:41 Říká tam "you're spoilt little rotten BRAT", což je "malej rozmazlenej hnusnej spratek", ne krysa.

 • Podle mého názoru si myslím , že je dobře, že ji zavřeli. Nechci vypadat , že jsem bezcitná,že jí je 8 ale aby ve společnosti vyrůstal další vrah, psychopat? Určitě je lepší vyléčit nebo převychovat dítě, než dospělého člověka. Ale je to jen můj názor.

 • zajímalo by mě jak se v Americe trestají writeři (sprejeři) 😞

 • Je to hrůza, co děti dokáží udělat. V 8 letech a pokus o vraždu, protože ji naštvala - je to děs.

 • Tyhle videa jsou strašně super a zajímavé. Nevím jestli k tomu ještě něco je, ale chci to slyšet. Vše, jestli k tomu má slečna dozorkyně (nvm jak jinak ji nazvat) ještě co říct. Jakože WAU.... Tohle mě moc baví :D

 • Ahoj. Pokud udělá něco dítě v Česku,půjde do pasťáku kde bude do 18. Ústavy pro mladistvé se rozdělují podle toho co to dítě udělá... jsou ustavy kde je nechávají chodit i normálně ven... a jsou tam vsichni pohromadě coz si myslím ze zrovna neni přínosné protože ty deti jsou ve většině případech jeste zkazenejsi nez tam sly... a pokud jsou za nejaky vážnější zločin tak jdou do pasťáku a rodiče jsou zavření a chodí taky na různé sezeni o tom jaky byt rodič atd... je to smutné ze rodiče nejsou schopni vychovat sve dite a věnovat jin vice casu... tohle by se totiž nestávalo pokud by to dítě nebylo bud z neúplné rodiny nebo rodiny kde jeden z rodičů pije nebo rodiny kde otec je zly na matku i deti.. nebo právě dostávají vsechno a zkouší to co si muzou dovolit a co ne.. trochu jsem se rozepsala... ale myslim ze by tohle u nas nemohlo byt... nebo mohlo ale pro fakt těžké případy...

 • hele u nas je take jakysi druh basy pro děcka ale az od 13ti let, a je to spise na zpusob dětského domova - výchovný ústav. vetsinou tam bývá dost romů.

 • Masakr :O Hodně zajímavé interview, díky za předané informace!

 • v každej vete povie aspon 2 krát ,,you know" :D

 • Jak vypadají cely děti? Jsou odlišné od normálních? Hezký rozhovor 😊

 • Tenhle typ videí je hrozně moc zajímavý a moc mě baví. Pokračuj s tím co děláš :)

 • Moc příjemná mamina :)..

 • tak začátek s greenscreenem je cringe, je super že se to chceš naučit, ale takhle asi ne..když děláš rozhovor tak se mi to tam vůbec nehodí. jinak video a rozhovor opět super :)

 • Takových případů je v ČR docela dost. Třeba třináctiletý kluk, který zabil spolužačku. Skončil ve výchovném ústavu. Dneska je už na svobodě a bez záznamu v rejstříku.

 • Super video! Moje spolubydlící tady v Texasu studuje Criminal justice a kolikrát jsme se u pár piv zapovídaly a já se nestačila divit, co všechno je tady možné.. soukromé věznice využívající vězně pro jako levnou pracovní sílu mi přijde jako novodobé nevolnictví, hlavně když se do vězení v US můžeš dostat za každou kravinu jako třeba že tě 3x chytnou, že jsi pod vlivem drog (ve většině případů i marihuana)... tím pádem mají ve vězení přes 2miliony lidí, četla jsem články, které to popisují jako hotovou epidemii.. Amerika je v hodně věcech popředu, hlavně díky penězům, které lákají nejlepší mozky světa... ale ve spoustě věcí ten jejich extrémistický kapitalismus bez téměř jakékoli sociální podpory opravdu nefunguje a mě u téměř každého “vážného” rozhovoru s místními zůstává rozum stát a jsem fakt vděčná za věčně nevděčné Česko... podle mě těch námětů na videa je tuna i mimo vězení, dobře pro tebe, Michale 😊

 • Máme doma stejný zelený hrníčky ! :D

 • V ČR nejsou děti do 15 let trestně ofpovědné, mladiství do 18 již ano, ale dostanou jen poloviční výši trestu. Děti do 15 let končí v péči sociálních pracovníku OSPODu, pokud je to nutné jsou odebráni z rodiny do výchovného ústavu.