Koronavirus je v Česku | Zachovejte paniku! (KARANTÉNA A ZAVŘENÉ ŠKOLY)

čas přidán 1. 03. 2020
1. Března 2020 se Koronavirus SARS-CoV-2 objevil oficiálně poprvé v České Republice.
Pro lepší pochopení tohoto videa, doporučuji první video (cs-tv.org/tv/video-WxLJo9_MXNc.html)
Zde mi můžeš přispět, třeba na espresso:
www.patreon.com/frytolnacestach
Sleduj mě zde:
Facebook: facebook.com/frytolnacestach/
Instagram: instagram.com/frytolnacestach/
Technika:
Sony Alpha A7
iPhone 7 plus
MacBook Pro 2015
RODE smartLav+
Stativ Vanguard VEO 2 235AB
Světlo Millennia new pro studio flash light EC-300
Témata:
- Koronavirus v Česku
- Davové šílenství
Tagy:
#KORONAVIRUS #ČESKO #NEMOC

Komentáře

 • Pro lepší pochopení tohohle videa, se kouknete i na první video o KORONAVIRU -> cs-tv.org/tv/video-WxLJo9_MXNc.html . V něm upozornuji že to není až taková sranda.

 • Hezké

  • Díky, můj cíl byl aby to bylo alespoň trochu vtipné oproti mému vážnějšímu chování ve videích, taky jsem chtěl odlehčit situaci. Není to sranda tahle nemoc a můj cíl nebyl jí zlehčovat situaci. Pouze jsem chtěl zlehčovat chování lidí, které mi přijde přehnané.

 • Máš u mě odběr

 • Moje mamka včera přijela z Itálie

  • Tak přeji pevné zdravý, vrátit se z rizikové oblasti jen zvyšuje možnost onemocnění. Rozhodně já bych se nejvíce teď při cestování bál karantény. Ta šance že člověk něco chytí je stále relevantně malá ale furt tam je.

 • To je hysterie kvůli chřipce ((-:

  • Pane Špirk, nikdo rozumný nepodporuje hysterii, sám nechápu proč lidi kupují vodu a toaletní papír jako blázni. Ale opravdu se nejedná o chřipku. Je možné ale když to nedokážeme zastavit v šíření, tak se z toho stane běžná chřipka a to bude teprve velký problém. Snad to tak nebude, ale ani špičkový vědci a doktoři ve světě si tím nejsou jistý, tak by mě zajímalo co vy víte oproti jim?

 • My jsme i už kvůli Coronaviru zrušili zájezd že školou do Švédska. Jsem rád, že nejedu... Riskovat karanténu fakt nechci

  • To je přesně to čeho bych se bál na cestě do jiné země nejvíce, že skončím v karanténě.

 • Myslím si, že jste úplně mimo. Jestli tohle porovnáváte k běžné influenze, tak nic o tomto virusu nevíš. Největší rozdíl je číslo R0, které označuje kolik lidí může nakazit každý infikovaný jedinec. Číslo pro COVID-19 je podle nejnovějších studií mezi 4.6-7 a běžná chřipka (která je také schopná zabít velké množství lidí každý rok má R0 kolem 1.1-1.2. Další největší rozdíl, je že tento virus má velmi dlouhou inkubační dobu a i když nemají infikovaný lidé příznaky, tak virus šíří dal na ostatní kolem sebe. Další důležitá informace je to, že celkový počet onemocněních, které musí být hospitalizováné díky těžkém průběhu nemoci je mezi 12-17% (u chřipky je to 0,2%) tudíž u COVID-19 je to 60 až 85 krát vic. Chřipka má odhadovanou úmrtnost kolem 0.01 až 0.02% a COVID-19 má prozatímní odhad mezi 3-5% a to je 150 až 250 krát větší. Jsou to lidé jako vy, kteří vůbec neví o čem mluví a místo abyste rozumně všem řekl aby si dávali raději pozor a byli rozumní a neriskovali (právě aby nedošlo k tomu co byli nuceni udělat v Číně (karanténa 750 000 000 lidi a vesměs zastavení 2 největší ekonomiky na světě), tak nám tady říkáte ty vaše rady, které nedávají žádný smysl. Musíte si, že by Čína, Japonsko, Jižní Korea a jiné státy kde se vymklo kontroly dělali to co dělají kdyby to bylo jak vy říkáte stejný jako chřipka? Myslíte si, že komunistickou Čínu zajímá ztráta pár tisíc lidí tak moc, že zastaví svoji ekonomiku a vyšle na místo výskytu tisíce lékařů z celého státu a k tomu desetitisíce vojáků? Proč by to proboha dělali když říkáte, že to je jen chřipka? Nejsem si jistý, jestli tuto situaci bere vážně dostatečné množství lidí v našem státě. Je to opravdu velmi jiný a vážně nebezpečný virus, který MŮŽE ohrozit současný relativně bezpečný chod našeho světu. Buďte rozumný a trochu si přečtěte o tomto virusu než něco příště nahrajete na CS-tv. Diky

  • @Frytol na cestách Ono nejde tolik o to že bych já měl strach, spíš, že si myslím, že s trochu rozumum tato situace vyřeší lépe než strkat hlavu do písku a říkat, že se nejedná o nic vážného. Vážím si ale vašeho přístupu k mému komentáři 😉 Jinak to číslo jsem si fakt nevytahl z kapsy mrkněte zde: www.cnn.com/2020/02/16/asia/coronavirus-covid-19-death-toll-update-intl-hnk/index.html

  • Tak to rozhodně chápu že máte mnohem větší strach než třeba já který do práce v Praze jezdí autem a je v kanceláři cca s 15lidma. Rozhodně ano pokud někdo se vrátí s Itálie tak se šance na nakažení znásobují.Jinak i děkuji za doplnění informací a kalkulací i když mi tam nesedí to množství lidí v karanténě jelikož pokud by to bylo 750 milionu tak je to více jak polovina Číny. Co vím bylo to kolem 60milionu. Jinak bych řekl že v Číně si uvědomují jak závažné by to bylo kdyby to nedostali pod kontrolu.

  • @Nemesi Glen jen bych chtěl upozornit na menší chybu ve vašich počtech, které vyplývají z špatném počtu infikovaných, kde uvadite počet ročně infikovaných 3-5 milionů ale jedná se o počet vážných případů z 20% celosvětově populace která je přibližně infikovaná ročně. Tudíž z počtu 1 500 000 000 je jen 0.2-0.33 procent vážných případů a z těchto případů jsou smrtelné jen v 10%. Úmrtnost je díky správným počtům kolem 0.02 až 0.033% na běžné chřipky všech známých typů. U koronavkrusu COVID-19 je 12-17% vážných případů podle současných výpočtů a celková úmrtnost když je dostatečná kvalitní péče je min. 2% ale při zátěži zdravotnických zařízení se blíží 10-15%. Kdyby se tímto virem nakazil stejné množství lidí jako normální chřipkou, tak neumělo by jen 500 000 ale kolem 45 000 000.

  • Ohľadom chrípky, čo som dohladal podľa štatistík z internetu, počet infikovaných po celom svete je ročne 3 až 5 miliónov, z toho úmrtnosť 250 až 500 tisíc ročne. Mortalita +/- 10%. Taktiez, veľký počet usmrtených je u starých ľudí a ľudí s oslabenou imunitou. Čiže sa nejedná o vírus ktorý kosí zdravých ľudí len tak. Tým samozrejme nechcem situáciu bagatelizovať, ale nemyslím si že je na mieste ak bežný človek ktorý nikam necestuje, teda hlavne do nebezpečných oblasti, by mal mať prehnanú paniku, vykupovať obchody, atď. Ostražitý by mali byť hlavne ľudia ktorí cestujú .

  • @Frytol na cestách No já jsem z Děčína kde teď byli prázdniny a jeden s těch 3 nakažených je právě místní. Syn má ve třídě 4 děti, kteří byli v Itálii a skoro bez mého upozornění jej rodiče poslali do školy bez přemýšlení o možné přenášení nákazy. Já také nejsem zastánce slepé víry v tom co dělají a říkají medie a to je proč to opravdu dlouho pozoruji z více zdrojů a jsem přesvědčený o vážnosti tohoto víru. Na druhou stranu bych byl jen rád kdyby to opravdu byla blbost... Ale riskovat, že se mylíme není dobrý tah. 😕

 • Už se tak nebojím

  • ​@HELLO WORLD Procentuálně (pokud započteme celý svět), tak velice malá. Záleží však na faktorech jako četnost cestování, počet lidí se kterýma se člověk potká, v jaké lokalitě se člověk zdržuje, způsob cestování atp.. Taky v tom hraje roli náhoda. Pokud se člověk setká s člověkem který je nakažený tak ta šance je mnohem vyšší hned. Třeba v Číně žije 1.4 miliardy lidí a nakažených je 80 tisíc. To znamená že aktuálně je nekažen 1 z 17500 lidí. Tedy, kdyby se to přirovnalo k Česku, tak je to jako by tady bylo nakažených přibližně 608 lidí.

  • @Frytol na cestách a jo jaká je prvďepodponost že to ciťim třeba já

  • @HELLO WORLD Samozřejmě myslím Být v pohodě s tímhle. U provního videa jsem napsal zdroje. tohohle ne. Jinak čerpám na wikipedii. Pak tady ( gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6 ), a jinak na zpravodajských webech například seznam zprávy mají celkem dobře aktualizované informace.

  • @Frytol na cestách kde čerpáš informace

  • @Frytol na cestách jo skusim to