Lucie Bílá - Mám ráda život (oficiální video)

čas přidán 16. 10. 2019
Album "Ta o mně" ► LucieBila.lnk.to/TaOMneID
Text písně "Mám ráda život":
Mám ráda život a moc ráda se směju
Bavím společnost a ze srdce štěstí přeju
Jsem trochu jiná a věřím na anděly
Furt plný plyn od neděle do pondělí
Raduju se z maličkostí i z velkejch věcí
A někdy dostanu od života ránu pěstí
Rychle se zvednu jakoby nic
Mám ráda život, čím dál, tím víc
Když to přepočítám, jsem šťastná, až to bolí
Nic si nevyčítám, můj život na lásce stojí
Když to přepočítám, vše do plusu vychází
Mám ráda život i s tím, co ho provází
Mám druhou půlku, je mu teď přes dvacet
Zrovna odlétá mi z hnízda, snad se bude rád vracet
Je jediná jistota i v době nejistoty
Láska mýho života od neděle do soboty
Mám ráda život okolo sebe
Když slunce pálí, i když mráz zebe
Mám pár připomínek, ale jinak nic
Mám ráda život, čím dál tím víc

Když to přepočítám, jsem šťastná, až to bolí
Nic si nevyčítám, můj život na lásce stojí
Když to přepočítám, vše do plusu vychází
Mám ráda život i s tím, co ho provází
Zpěv: Lucie Bílá
Hudba a text: Marek Ztracený
Hudební producent: Martin „MAXO“ Šrámek
Sampling & programming: Martin Šrámek
Akustická kytara, sampling: Andrej Hruška
Mix: Andrej Hruška
Mastering: Miroslav Chyška
ÚČINKUJÍCÍ:
Lucie Bílá
Marek Ztracený
Alexandra Žigová
Boris Hanečka
Jiří Kouble
Jan Toužimský
Radek Filipi
Filip Kratochvíl
Karel Zaňák
Karel Zaňák ml.
Barbara Novotny
Iva Pazderková
Vendula Příhodová
Markéta Procházková
Luisa Vrabelová
Baletky:
Johana Mrkvičková
Laura Plecháčová
Olga Heranová
Kristýna Sedláčková
Kristina Šoltésová
Diana Prikhodko
Alexandra Mareva
Linda Jeřábková
Barbora Chýská
Sabrina Tousson
TVŮRCI:
Scénář a režie: Tereza Kopáčová
Kamera: Jan Malíř
Střih: Michal Hýka
Švenkr: Ferdinand Mazurek
Asistent kamery: Urban Arsenjuk
Produkce: Publishers - Markéta Šanderová
Producent: Jakub Svoboda
Zvuk: Štěpán Trčka, Josef Zmek
Světla: Ondřej Suchánek, Kristýna Kulová
Vizážistka: Barbara Novotny, Simona Kašparová
Asistenti produkce: Jana Gračková, Kryštof Hájek, David Král
Obrazová postprodukce: Blue Hills Pictures
Děkujeme společnosti PRECIOSA za spolupráci
Poděkování:
SONY, Harley Davidson, Royal Water, Baletní škola Pirueta v.o.s.
(C) 2019 SUPRAPHON a.s.
Supraphonline ► www.supraphonline.cz/album/512431-ta-o-mne

Komentáře

 • Děkuji,krásné.

 • Jste nejlepší Lucinko ❤❤❤❤❤❤❤❤

 • Bože můj ona se neposunula za těch 3000 let co kráká ani o krok dál . Pro mě byla, je a zustane tou nejhorší zpěvačkou všech dob!

  • Hm, pro vás možná nejhorší zpěvačka, ale uživí se dobře a v divadle má na představení plná hlediště.

 • Krásný 👍🍀

 • Úžasná písnička a Lucinka je super. Krásný hlas, mám vás ráda Luci ;)

 • To je neuvěřitelná sračka😂😂

 • Kali nepustim hodonini agent 47

 • Má ráda život, jelikož se nenarodila v hladovějící Africe. Má ráda život, protože na ní nikdo necizopasí, dělá to totiž ona sama. Má ráda život, jelikož žije v nevědomosti, která je příčinou všeho lidského utrpení, díky mylné iluzi vlastního já. Jsem si jistý, že by tento klip o tom, jak život může být nesmysluplný, dítě ze somálska za půlku rohlíku vidět nechtělo. Osobně bych chtěl vidět popelnici takovéto láskyplné a radujícíse bytosti. Je to jenom spekulace, ale možná by se z jednodenního odpadu udělalo jídlo pro celou rodinu na celý týden, akorát na jiném místě planety a jiným myšlením. Ano, ryba shnije od hlavy. Odpornost ega a odděleníse od celku, tento klip lépe ukázat nemůže. Ona je prostě "na úrovni" ale v bezvědomí. Prostě "lepší člověk". Společenská prospěšnost 100%, že? stejně jako politik, výrobce chlastu nebo cigaret - lidé tzv. na úrovni.

  • @Jilta Vitu Jak v diskusi na YT apelujete na politiky? Jinak peníze, ten omyl společnosti, vznikl už v prvobytně-pospolné společnosti, když se začalo směňovat. Jen to tehdy nebyl papír, ale nějaká jiná komodita - od úlovku, pazourků, přes mušle, plátýnka (proto u nás název peníze) až po drahé kovy. Možná by to chtělo k fyzice přibrat i ekonomii.

  • @scorpio74cz Apeluji tedy nejen na politiky, ale na všechny, kteří nechtějí vidět globální problémy společnosti, díky tomu, že vidí jenom vlastní prospěch. Vám se tedy omlouvám, že jsem prezentoval vlastní názor, tedy ne vlastní, ale to, čeho jsem si stačil všimnout a vím, že nejsem jediný a vím, že nemám patent na pravdu. Fyzikou se neživím, pouze ji studuji a nikdy se jí živit nebudu. Makám rukama a nohama a to, že za to dostanu prachy, je jenom další omyl společnosti. Když jsem chtěl po šéfovi, aby mi zaplatil jídlem, řekl mi, že to není možné. Dostávám tedy každý měsíc tu nejfalěšnější komoditu na Zemi. Nebo snad ještě někdo věří, že se to netiskne tak, jak je potřeba k ovládnutí co největší masy populace? Bohužel tiskne to ten, kdo zřejmě kromě vlastího prospěchu, také nic jiného nevidí. Jinak bychom tu neměli dotace na zadržování vody v krajině a zároveň na protipovodňová opatření nebo dotace na zalesňování vs dotace na úpravy městské zeleně. A je tu opět rozpad zpětné vazby. Mě se to asi moc nedotkne, ale neděláme náhodou něco podobného, jako osadníci Velikonočních ostrovů? cs-tv.org/tv/video-eb_6MdUZyw0.html Právě ti nejmocnější a s největší inteligencí to dokážou dorazit až do konce.

  • @Jilta Vitu Aha, takže filozof. Vaše problémy na mou hlavu. Já se snažím žít v souladu, ale vím, že problémy světa nevyřeším. Tudíž mě potěší si poslechnout při práci tu LB, tu třeba Smetanu či Ginevru (podle toho, na co mám zrovna náladu). Nevím, co si představujete pod pojem práce hlavou, ale předpokládám, že jako fyzik toho manuálně mnoho neuděláte. Takže sorry jako, vaše moralizování je v této diskusi naprosto mimo. Apelujte na politiky, ať řeší důležité věci a neuplácí si voliče.

  • @scorpio74cz Ano, jsem naprostá nula, to přiznávám a nikdy už se nechci vidět jinak, nejsem o nic více než pes a nebo pavouk, proto také nemám problém se najíst z popelnice, jelikož tam je jídla vždy dost, ale jenom u nás v západní Evropě. Pracuji a studuji, přestože už mi je 43 a nemám dluhy jako většina lidí a vydělám si kolem 35k a nestačím utratit ani polovinu i když si koupím cigaretu a většinu jídla a už vůbec nepotřebuji plnit popelnice odpadem, jako je červený kabátek v tomto klipu a nejen on. Chemii a WC nepoužívám od roku 2001. Práce zpěvem je stejná, jako práce hlavou: už jste někdo viděl zatlouci hlavou hřebík? Je to jenom o získání tupých ovcí, nevidících globální problémy, jako to dělal Vatikán. Věřím v kauzalitu, tedy příčina a následek, proto studuji fyziku, tedy účel světí prostředky a jediným účelem chování Lucky je, uspokojit vlastní ego a tím nevidět další souvislosti. Somálsko byl jenom jeden příklad a ano, pravdu máte, politika to podělala, ale je tu dalších milion případů, ale ne omylů, ale příkladů stupidity. Doporučuji tedy přednášku Františka Koukolíka, snad to není, dle Vás taková nula, jako já --Esej o stupiditě cs-tv.org/tv/video-Cvy5lJSHE5Q.html A pokud máte dojem jako Lucka, že je možné odtrnout se od celku a mít se fajn a dávat tím radost VŠEM ostatním tím, že budu hrabat pod sebe a tvořit více a více odpadu, pak doporučuji nastudovat CERN. Od celku se neoddělíš, i kdyby jsi se rozkrájel. Zmizelo 70% hmyzu a všichni vědí, že to není dobré, vysvětlíš tedy racionálně, proč ti pitomci lidé sbírají hovna a pálí je? To je jenom jeden s milionu příkladů rozpadu zpětné vazby.

  • Ona si své peníze vydělala svou prací, tj. zpěvem. Nenarodila se do zámožné rodiny. Schválně se pochlubte svou společenskou prospěšností. Tipovala bych naprostá nula. A pokud jste to nezjistil nežijeme v Somálsku, ale v ČR. A co se týče Somálska, tak to zdevastovalo jeho politické vedení. Nikdo jiný.

 • Mám Vás ráda už dlouho... Jezdím na muzikály a byla jsem i na koncertech, naposledy teď na vánočním turné... Vaše písničky mají vývoj a ty poslední je Vaše zpověď o životě a já se v ní taky vidím... Mám syna, moje druhá polovina, která vyletěla z hnízda... Jak ty slova z téhle skladby jsou trefné a vlastně i moje... Jste úžasná a hlavně s velkou lidskostí a pokorou ❤️

 • Kabát banditi di Praga cesta do kadane šaman kabát myslivecky ples

 • To je diblik. Z vampa se stala slinatajici padesatka co si hraje na pubertacku.

 • Jste hezka , mate hezky hlas chcela bych vas obejmut . Tešim se na vaš koncert v Bratislave idem na neho strašne sa tešim dufam že budete toto tam spievat❤😄❤

 • Stále mi ta holka mluví z duše. Děkuji Ti Lucie. Renata

 • Trochu mě Lucka zklamala..ve Vrchlabí..to že přijela o dvě hodiny déle..dobrý..zpěv nic moc a ještě byla docela nepříjemná...Zachránil to pan Malásek..moc milý a charizmatický pán...Ale v nekonečnosti vesmíru se vše ztratí.. :)

  • Teď někdy nebo už je to déle?

 • ❤❤❤❤

 • nADHERNY album .dAKUJEM lucka......

 • Miluju tuhle písničku, Lucka je takový moje guilty pleasure.

 • Laska je laska 😍 zelam nech to stastie trva vecne ❤

 • Lucko, dlouho jsem Vás neměla ráda, dnes už nevím proč, nevím, kdy se to změnilo.Dnes mi Vaše písničky mluví z duše😘

 • Miluju miluju miluju lucii a tuhle písničku

 • Super pesnička a Lucka je šťastná a to je na tomto to najkrajšie...💟😍🌻

 • pro mě jste vždycky byla a už již navždy budete Tou nejlepší a víte proč,.. Paní Lucie Bílá, protože kdysi jste ve svém mladí pracovala s mojí Maminkou,...v Nový Vsi, okr. ako švadlena a podívejte jak jste velice šikovná žena,... co všechno jste dokázala... Já Vás sleduji už několik let a vždycky jste mě rozesmála umíte prodat srandu,... v tom jste pro mě Nejlepší,.. a motivujete mě,.. Od srdce Vám to moc přejí,... ať Vám to dlouho drží,..Škoda že jsem VÁS NIKDY NEPOZNALA OSOBNĚ. BYLO BY MY OPRAVDU VELIKOU CTÍ.

  • z důvodu že jste měla tu čest zpívat s tím Nejlepším Mistrem Karlem Gottem. Též byl,je a navždy zůstane v mém srdíčku. Cítila jsem úplně to samé. co Vy,.. když Nám Karel Gott, odešel do Nebe. Prázdno. a Brečela jsem kvůli tomu ako malá,.. měla jsem a budu ho mít navždy ráda, svým způsobem. jako každý druhý, který ho má rád.

  • okr. Mělník. ( dodávám ) :-)

 • Aspoň tu Pazderkovou mohli normálně obléct.Jinak super

 • Jsi moje nej oblipenejši spěvačka😳

 • Pani Lucka, ste krásna bytosť💓prajem veľa lásky😜

 • já z vás fakt nemám dobrej pocit ZULUL

 • Pláču, pláču, pláču a nemohu si pomoci...V tomto textu se najde spousta žen ❤❤❤ Pravá láska člověka rozsvítí..Ať se Vám daří, Lucie ❤

 • krásná, inspirující a hluboká píseň, velice s ní souzním, děkuji Vám, Vaše písně, byť se mi vždycky líbili, jsou čím dál krásnější. Přeji ještě mnoho tak nádherných písní

 • Úžasná

 • Lucku mám ráda. Moc. Jako člověka, zpěvačku, inspiraci, velkou osobnost pro Česko. A tak mě tahle písnička docela mrzí. Ano, je pozitivní. Ale Lucčin talent tak nějak obešla - přijde mi, jakoby snad ani nezpívala, v porovnání s tím, co umí. Některé záběry kamery - och, bez komentáře. Do klipu jsou její blízcí hodně uměle napasovaní (aby se vešli všichni, to chápu), jenže Lucka je tam taky dost umělá - hodně přehrává nadšení a překvapení. Celkově to prostředí, nevím, jestli to jsou místa, kde to osobně miluje, kam často chodí (?), no třeba v písničce Hana mi přišla ona i prostředí autentičtější. Neházím flintu do žita, každý má rád něco jiného. Počkám si na příště.. ♥

 • V písni je slyšet že jste šťastná a spokojená, o tom je život....

 • Pardon všem fandům tady, ale já jí to nevěřím, mně to zní falešně. A ani tahle hudba a tyhle texty mě neberou, Soukup s Osvaldovou byl dva levely nad... Nad čím ? Nad vším, co kdo kdy pro Lucku napsal. BTW i ten outfit už by stál za změnu

 • Náš anděl a poklad!

 • Nádhera ❤️

 • ❤️ Krása ❤️

 • Miluju její srdce! přeju jen to největší štěstí a spokojenost! jste láska Lucko:)

 • pořád stejne nádherná, celych 30 let mého života

 • Je dobre keď sú niektoré ženy kráľovné.

 • yanita korf

 • yanita korf

 • yanita korf

 • yanita korf

 • yanita korf

 • 😮 ze života ❤

 • VELMI SAMI PAčI NOVA TVORPA DAKUIEM

 • Hrůza děs

 • Otřesné, v porovnání se skladbami dua Soukup + Osvaldová. Text, jako by jej psalo desetileté dítě. Hudba, která naprosto nedovolí vašemu hlasu vyniknout a vyřvat se. Tohle je opravdu pád.

  • @scorpio74cz To je možné a i pochopitelné, ale zbytek platí - špatné jak po hudební, tak po textové stránce.

  • No, možná už nemá potřebu se "vyřvat".

 • Krásná, milá,stále prostá a velmi lidská Lucka!!!! Více takových lidí.Karel je král ❤a ona královna ❤

 • Nadhera 😭😭😭😭😭😭

 • maminka by na vas byla pysna.nejlepsi klip za celou vasi karieru bravo.

 • Nevím, nebaví mne to, Osvaldová a spol. lepší,...

 • Marku, Marku... napsat text za 5 minut, není vždy to nejlepší... jde to poznat.

 • 💘💘💘💘💘🙏 Vdaka Bohu za vas Lucie

 • moc pěkná :)

 • Nevím. ..tak jsem viděla členy "rodiny"... strasně přéhrává. Není to nic co bych si pustila znovu.

 • Lucinko, mám Vás moc ráda, Vaši duši, smýšlení, tu neuvěřitelnou positivitu, empatii, moudrost, duchovní smýšlení... Prostě jste takový zázrak z nebe 🙂 jen si nemůžu pomoct, ale tato píseň se mi k vám moc nehodí. Přiznám se, že tvorbu Marka Ztraceného moc nemusím, neoslovila mě ani třeba tolik chválená píseň pana Gotta Ta pravá. Neumím to vysvětlit, ale aniž bych si přečetla autory, první co mě napadlo, že to určitě napsal Ztracený, nevím, nějak vnitřně to u písní poznám a nesedí mi. V každém případě videoklip je dokonalý, neuvěřitelné, jak Vám syn vyrostl, jsme stejně stáří a samotný odlet z hnízda je největší rozhodnutí v životě, protože v ten moment je člověk skutečně dospělý a plný odhodlání vyjít na cestu životem a šlapat si cestu i s neodmyslitelnými starostmi... Snad se mi jednou splní sen a poznám Vás osobně. Přeji jen štěstí a posílám pozdrav, očekávám další krásné hity od srdce a všem srdcím. ❤️

 • 🌸🌸💎💎💎💎💎💎💎💎✅✅✅✅🍀🍀🍀🍀🌸🌸 *Ježíš Kristus je Boží Syn a slibuje věčný život, když ho prostě věřit.* *Slíbil také léčit své tělo. (podívej se a zeptej se)*

 • 🌸🌸💎💎💎💎💎💎💎💎✅✅✅✅🍀🍀🍀🍀🌸🌸 *Ježíš Kristus je Boží Syn, který zemřel a vstal z mrtvých, aby nám dal věčný život.* *Slíbil také, že uzdraví vaše tělo.* *Tohle je pravá láska!!! (podívej se a zeptej se)*

 • Že Lucie Bílá zpívá na svůj věk slušně je fakt. Jinak oslavné ódy na tento projekt nechápu. Tato píseň je další dietní" skladba M. Ztraceného, prostě nuda, kterou jsme slyšeli už 150x. Jako bych slyšel desku Hanky Zagorové "Já nemám strach". Co se týká klipu, Lucce to tam moc sluší, ale chtělo by to nějaký děj, bohužel klip 100% koresponduje s písní.

 • Já ne