RUDY DABEL 2017

čas přidán 21. 01. 2017
Poprvé vlastní silou. Projede R450mm a je spřažena nakrátko s tendrem (kinematikou). Zkouška malou rychlostí, potom vyšší rychlostí a nakonec se 3mi Bai. Bandáže zatím jen na dvou kolech. Model se chová velmi klidně.

Komentáře

  • Igore, měl bych jednu otázku a jednu připomínku. Ale před tím - viděl jsem i video o stavbě rudých ďáblů, a je to fakt něco neskutečnýho. Palec nahoru. Ale zpět. Otázka je, kde to má pohon? Ani z toho stavěcího videa jsem to nepochopil. Tipuju v tendru, je to tak? A ta připomínka, přijde mi, že protiklika na druhé spřažené nápravě je umístěna špatně. Vykonává jen malý pohyb, pochybuji, že by takto mohla přestavovat šoupátka vnitřního vysokotlakého válce.

    • @Igor Zahrádka Igore, díky za odpověď. To video ze stavby jsem viděl a zmiňoval jsem to, je to fak úžasný. A tou protiklikou jsem myslel tu na třetí nápravě, do středního válce. Ale rozhodně to neberte jako kritku, byla to jen připomínka. Fakt obdivuji co jste dokázal, hodně moc :-) Až je to skoro závist :-) Přeju hodně zdaru při tvorbě dalších modelů.

    • Dobrý den, tohle video je z průběhu stavby. Modelu bylo 5 a jejich stavba a vývoj jsou v jiném videu “Zrození Rudého ďábla”. Pohon je v tendru. Excentr nastavuji až na úplný závěr. Protiklika je stavitelná a téměř po celou dobu stavby jsou všechny nastaveny na minimální zdvih. Až při zkoušce rozvodů je nastavuji na větší výchylky, ale i tak to moc nepřeháním, kvůli jízdním vlastnostem, aby modely zvládly i klubová kolejiště.

  • model se chová klidně :))))))

    • S nadsázkou bych řekl, že klidný chod modelu je přímo úměrný jeho hmotnosti. Model, nad 400g se chová klidně. Nad 1kg už se koleje přizpůsobí modelu :-D