Spánková paraIýza | Mytologie + první zkušenost

čas přidán 9. 04. 2019
Sleduj strýčka Zoryho na IG:
instagram.com/wizzory

Komentáře

 • Teď si představte že k vám do pokoje příjde stéblo trávy..=-O

 • Mohls aspoň mluvit

 • Stalo se mi to jednou, a to jsem usnula na matraci v jiné místnosti po docela špatném dni. Ležela jsem na zádech. Už si nevzpomínám, co se mi zdálo, ale pak jsem prostě jen otevřela oči a nemohla jsem se hýbat. Jak říkáš, taky jsem viděla jen stíny či šmouhy. Pocit to byl hroznej, člověk se bojí, chce začít křičet, ale nemůže. No a mě pak začlo brnět celé tělo, ne že bych se klepala, spíš jako by vám mravenčilo celé tělo a stupňovalo se to. A pak to došlo do chvíle, kdy to prostě přestalo. A já jen otevřela pusu. Víte, že kdybyste nebyli paralyzovaní, tak křičíte, ale pak vám to to nedovolí. Ikdyž jsem o tom věděla hodně, je to k ničemu ... Myslím, že na každého působí paralýza jinak aspoň v detailech, takže buď v klidu... Jinak.. moc dobré video, normálně komentáře nikdy nepíšu :)

 • Já byl jednou fest fajně najebany a měl jsem stav že když jsem zavřel oči tak jsem pořád viděl

 • Mívám takový divný sny, hlavně v období kdy mám horečku nebo jsem prostě nemocnej. Dlouho jsem si nemohl zapamatovávat o čem ty sny byly. Po ňákym čase jsem si dokázal vybavit, že ve snu je vždy nějaká nadpřirozeně velká věc, která se ke mě pomalu přibližuje. Většinou je to něco špičatýho a putuje to směrem k mému obličeji. Třeba když si představíte špičku nějaký velký věže, která se pomalu přibližuje k vašemu oku. Jednou jakoby ten sen přetrvával i po dobu, když už jsem byl vzhůru. Nevím jak to popsat, jako když vidíte reálný obraz ale mlhavě i obraz toho snu (v podstatě jsem snil a bdil zároveň), doprovázely to i závratě, který se daj přirovnat k stavu opilosti.

 • Hehe, pry si uvedomite, ze ve snu neco nesedi...Me ve snech vetsina veci nesedi, ale divne mi to neprijde, tedy v tech snech. Cas od casu si ve snu preju preju, aby to byl jen sen. Ale porad se nejedna o lucidni sen. Mozna by jsi mohl nekdy udelat video jen o snech, co znamena, ze se zdaji casto, nebo naopak temer vubec, atd..

 • Spánkovou paralýzu sem asi nikdy nezažila, ale nedávno se mi zdálo něco strašné ho. Šla jem spát lehla si do postele a následně se vzbudila vstala jsem šla jsem do obýváku zjistila, že je něco špatně, že je to jen sen. Chtěla jsem se vzbudit ocitla jsem se v posteli vstala jsem zjistila, že je něco špatně, že je to jen sen a probudila se zase v posteli. Pak jsem svého přítele prosila, až mi pomůže. Kde jsem? Řekl mi že ve snu a pomoct mi nemůže. Já byla hodně zoufalá jak jsem uvízla v té smičce. Hodně živý sen a docela strašidelný všude byla skoro tma nebo příšeří já věci poznávala spíš po hmatu a ty zvuky nikdo se na volání kdo je to neozýval.

 • Když jsem byl malej tak jsem měl spánkovou paralizu jako kdyby mě někdo držel za pusu a za oči nemohl jsem se hejbat pak po chvíli to prestavalo tak jsem dal do všech stran daval pěsti a pak to zmizelo hlavně že už to nemám ufff

 • Jednou se mi zdálo jak chčiju na hajzlu a probudil jsem se uplně pochcaný. :D :D

 • Zatím lucidně cestuješ, ale paralýza tě už nutí cestovat téměř astrálně (což u tebe se stane..) časem! Říkáš tomu lucidita, to je takový závoj za hrubo-materiální iluzí, je to nestabilní vědomé snění, vědomí ještě není čisté, tak aby rozeznalo co vidí, co je reál a co je iluze. Až opustíš astrálně svoje fyzické tělo, díky paralýze, která ho tlačí ven, uvidíš jasněji. Možná se tak už napůl stalo, jak píšeš o té smyčce to jsou frekvence odněkud jinud. Divná komunikace. Zatím tě tu drží strach a ten vibruje v paralýze, šok vše zastaví, udělá to horší, v momentě kdy jí přijmeš, tak pak budeš cestovat kamkoliv budeš chtít, myslím, že si to v ten moment cítil, že je něco jinak, to jemné propadání je opouštění fyzického těla, stejně jako v luciditě kde to nevnímáš, potom bude realita bude mnohem blíž! Díky za videjka!

  • Mluvíš ze zkušeností?

 • To, čo si počul, bolo šumenie mora 😅 inak áno, ja som to zažila podobne. Nevidela som žiadne potvory, prízraky, mory, len som bola pár sekúnd paralyzovaná a prišlo mi to príjemné 😅

 • Co je to lucidní sen????????

 • Já jsem často ve stresu a málo spím. Spankovou paralýzu za poslední dva-tři roky zažívám minimálně 1 do měsíce, někdy klidně i každý týden nebo častěji, včetně halucinací. Je to fakt strašný stav. I když to už znám a vím o co jde, vždycky se strašně polekám a panikařím, protože jsem bezbranná vůči všem ,,strašidlům” co proti mě jdou, ať jsou to stíny, divoká zvířata, někdy proti mě jedou náklaďáky, někdy hoří vše okolo mě...Někdy slyším houkání sirény, někdy šepot, někdy výstřely zbraní nebo chrochtání divokých prasat (z těch mám fóbii). Vždy mě strašně boli uši ještě několik hodin po tom, co se vzbudím. Sp mi někdy trvá i několik minut. Kdybyste někdo měl nějaké rady, jak se probouzet rychleji, byla bych moc ráda.

 • Nevím jak ale když mám sen tak když chci tak se můžu probudit předčasně. wtf??

 • Stávalo se mi to když jsem byl malý, od té doby jsem klaustrofobik

 • Já jí měla jako mále dítě a měla jsem halucinace.... například že po mě střílí tanky

 • Už jsme mi taky stalo že sem se nemohl hejbat při spankový paralíze

 • Já dokážu ovládat svůj lucidní sen a nevzbudim se hned ale až když chci a můžu se do toho snu vrátit kdy chci nevím jak to dělám ale hodí se to když mám noční můru

 • Měla jsem taky spankovou paralyzu, ale asi ne úplně, tedy, neměla jsem vidiny ale nedokázala jsem se hýbat asi... Půl hodiny? Možná hodinu?

 • WTF. Normálně chrápu a ráno se vzbudím. Žádný paralýzy nemám ani se mi skoro nikdy nic nezdá :-) tedy nepamatuji si to. No ale možná to je tím, že dost pracuji a jsem večer dost unavenej, tak spím jak špalek. A jinak do ložnice mi poleze stéblo trávy? To jako fakt? Už to nehul.

 • Když se mi to stalo po 1., tak jsem ze začátku vůbec nechápal, o co jde. Měl jsem pocit, jakože jsem vzhůru, ale nemohl jsem pohnout ani palcem. Celou dobu jsem i slyšel hrát televizi. Bylo to jako bych byl strašně blízko k probuzení, ale zároveň strašně daleko. Celou tu dobu jsem byl zmatenej, netušil, co dělat. Když na to kouknu takhle zpětně, tak si vlastně uvědomim, že to nebylo tak špatný. Měl jsem takovej, jak to říct, až dobrej pocit z toho, jak jsem byl zmatenej. Po celou tu dobu jsem neměl halucinace a kromě hrající televize jsem nic neslyšel.

 • Mě když se zdá noční můra tak si dokážu v tom snu říct že je to sen a potom se vždycky vzbudím.Jednou se mi stalo to samí akorát s tím že to byla spánková paralíza.Spánková paralíza se mi stala jenom jednou a když se mi stala tak jsem si prostě řekla že je to sen,že to není realita.(Když jsem měla spánkovou paralízu tak jsem viděla nějakou siluetu na mé židli která se potom zvedla a šla ke mě.Nepřeju nikomu aby se vám to stalo.)

 • Ja som to mal 2x. V oboch som ležal na zemi a behal na mňa pes..

 • Sama s ní mám zkušenost, nic příjemného to není, ale už jsem si zvykla. Měla jsem ji asi 6krat nebo 7 krat👌😌😑

 • Já mám třeba chronickou paralyzu mám paralyzu 4x do týdne a prostě se s tím naučíš žít 😂 je to pak aji docela sranda když se probudís v noci a cítíš tlak tisíce rukou do tvých zad hlasy v hlavě hučení 😂😂je to taková moje denní rutina

 • 7:10 😂😂

 • Zažila jsem jen jednou spánkovou paralýzu co si pamatuji.. Kromě tíhy na hrudi, stísněného pocitu a naprosté paniky a zimnice mě doprovázel blud o démonovi, který se zastaví až u mé postele. Na tohle asi nikdy nezapomenu, ale musím zaklepat, že od té doby už se mi to nestává a doufám, že už ani nestane :) Ale co by mě zajímalo, jak si někde může pamatovat všechny sny co se mu v noci zdáli a jak jdou za sebou a někdo jiný vůbec :)

 • Spolužák měl tu paralýzu. Říkal že by se posral kdyby mohl ovládat tělo :D

 • Já ji měla taky a nemohla jsem se při tom nadechnout 🤯

  • Ty máš iphone co? Protože android tohohle smajlíka nepodporuje, takže vidím křížek :DD

 • Včera jsem se probudil v paralýze :D nejhorší je to na břiše :D protože ti něco jakoby sedí za krkem a dýchá na záda tlačí tě jako by tě něco osahávalo ... a potom když se k tomu přidá zvuk tak je to nechutný ... jednou jsem měl halušku a slyšel jsem ženskou jako by ji někdo bodal nožem .. prostě křik jak blázen a to bylo snad nejnechutnější :D

 • Lol teď už se budu bát i spát

 • 3:33 co kecáš ona se tam glitchne

 • Nevím jestli se to dá považovat jako spánková paralýza, ale asi rok dva zpátky jsem měla dlouhé období, kdy mi zvonil budík. Moje vědomí bylo vzhůru, dokonce si představilo jak vstávám z postele a vypínám budík. Potom byl takový zásek a vrátila jsem se do postele, zase jsem vstala a vypla budík a takhle snad 4 krát, akorát že moje tělo bylo pořád v posteli, a spalo. Bylo to fakt divný a vyčerpávající a měla jsem z toho každé ráno úzkost.. Nakonec to pomalu přestalo a už se mi to stává jen výjimečně

 • Mne sa stalo niečo podobné, zo začiatku to bol sen. Robím plavčíčku a tak si zarábam popri škole. Aby som to priblížila, mám celkom strach z tmy a vypínače na svetlo od celého bazéna máme na opačnej strane než dvere do šatní čiže musím prejsť v tme popri bazéne až do šatní čo už je pre mňa dosť strašidelné. Po jednej mojej službe som prišla domov, bola som naozaj unavená a vtedy sa mi väčšinou nesníva avšak ten večer áno. Ten sen začal ako moja typická služba že som si sadla na svoju stoličku a dívala sa do bazéna všetko bolo pohode a zrazu z vody vyšiel muž bol veľký čudovala som sa že som ho nikdy nevidela a zrazu strih ležala som na dlážke pri bazéne on mal položenú hlavu na mojej hrudi oči mal úplne úplne čierne a niečo šepkal mala to podobný zvuk ako ten tvoj. V ten moment som zacítila neskutočný tlak zobudila som sa na to ako som niečo zo seba doslova odtlačila a realne som cítila že som sa do niečoho zaprela. Netuším či to bola paralýza, sen ale celú noc som už potom nespala.

 • Hele mně toneva mně neva že přišeri sinamně sednol jatoma m jinak mně se stalo že ty přišesi sem mně boji nebo ma m rat strah

 • Viděl jsem tě asi před rokem a vipadal si jako feťák 😂😂😂😂 v Děčíně

 • Hodněkrát jsem měl spánkovou paralýzu Jednou jsem se málem z toho posral protože jsem viděl Něco co mě fakt vylekalo byl to jenom půlka klauna 😱 😱 a fakt sem se bál a ještě něco Jednou jsem viděl když jsem spal tak jsem se probudil o půlnoci Něco jsem se tak kurňa posral že jsem viděl nějaké černé tečky a bylo to velký hýbalo se to a moje ségra to nebyla to nebyla doma Tak jsem si říkal Co to kurňa je Já mám Horní postel takže nějaká menší Černá tečka lezla na žebřík a já jsem rychle Po kolenách utíkal až k lampě a pak to zmizelo Měl jsem štěstí jestli se ti líbil můj příběh dej natolik Like!!!

 • Ako si hladkáš vlásky ty buzerant

  • "ako si mrzutý ty maďar"

 • Já se tu s vámi podělím o můj zážitek- nečekejte nic hustého, byli mi asi 4. No, jako malá sem spávala na patře a často sem tam byla sama když naši byli ještě dole a sourozence sem neměla. Jednou dost foukal vítr a nahoře to dělalo dost nepříjemné zvuky. Tak sem se furt budila, běhala dolů za rodiči.. potom ten vítr nějak ustal a já usla, naneštěstí. No a pak sem se měla vzbudit, ale v tom byl problém. Mysl se vzbudila, ale tělo ne. Byla sem zoufalá a chtěla sem volat mami, tati- známe to. Cítila sem hrozný tlak na hrudi, nemohla sem zavřít oči, nic. Potom se mi tíha na hrudi rozprskla na milióny netopýrů kteří létali a pištěli v mém pokoji. Potom vylétli oknem ven, ale pár se jich vrátilo a chtělo mě odnést. Pak se mi podařilo zavřít oči, měla sem je zavřené snad 15 minut a když sem je otevřela, mohla sem se normálně hýbat, nikde nic nebylo a bylo světlo. Toť k mé zkušenosti, byli mi 4 roky zhruba a tohle bylo pro mě něco strašného 🙃 taky sem neznala Samary, Slendermany, apod. takže taky nic morbidního, ale v té době to pro mě byl skutečně šok

 • Probouzeni z lucidniho snu probiha principielne naprosto stejne jako probouzeni ze snu normalniho, nevedomeho. Takze v procitnutu z bedelo snu do spankove paralyzy bych velkouvzahadu nehledal. Osobne trpim spankovou paralyzou od detsvi a od nejakeho petvadvacateho roku pozoruji jeste zajimavejsi jev. V nevedomem snu se mi zda, ze jem procitl do spankove paralyzy, jsem vydeseny, ve snu znovu usnu a znovu se probudim se znovu do paralyzy. A takto treba trikrat, nezvse probudim do te skutecne SP.

 • Ty vole teď budu mít tak zabarykádovanej dům že se tam nikdo nedostane😂😂

 • Wizzory my jsme se viděli ve Vídni v Prateru pamatuješ?

  • +Wizzory nejlepší zážitek😍

  • Yes, yes. Pamatuju 😁

 • Já zrovna dneska zažila spankovou paralyzu, vedela jsem, že jsem vzhůru, ale cca 3 sekundy jsem se nemohla hýbat. Hrozně mi bušilo srdce a začala se potit. Nic příjemného 😄

 • Když jsem měl druhou spankovou paralýzu (tenhle týden btw) , tak jsem taky ležel na boku a to na boku neusnu. Možná nějaká spojitost. Moje první spánková paralýza byla docela odlišná od te druhé. Ale při kazde se mi stalo něco co už mi někdo popisoval, je také zajímavé, že než jsem se o spankove paralýze dozvěděl , tak jsem ji nikdy neměl.

 • Sem si říkal že to okolí znám, jsem taky z Děčína 😀😀

 • Ahoj Wizzory, ráda sleduji Tvá videa, jsou zábavná, ale i poučná. Předem chci podotknout, že vím, že asi nejsi lékař, ale dost často mi tak nějak duní v hlavě. Pokaždé je to jinak. Někdy mi píská v uších, někdy mám v hlavě vlak nebo stíhačku. Nevíš náhodou co by mi mohlo být? Předem děkuji za odpověď. :)

 • Doufám že odpovíš zajímalo by mě jestli ti to v tu chvili dojde že si řekneš jo je to spánková paralýza a nebo ti to nedojde ?

 • Nevím, co to je a nechci tu dělat nějakou scénu, ale někdy, když už usínám, tak nad tím ani nepřemýšlím, ale najednou prostě trhnu nohou, rukou, čímkoliv. Jen tak v klidu ležím, a prostě sebou škubnu. Je to divný 😂😂

 • Když se na tebe tak koukám, Vypadáš jako já😂👌🏻 Delší blonďaté kudrnaté vlasy a modré oči🖤🌌

 • Mne napríklad v sne keď ide k tomu najhoršiu že na mňa niečo atď... Ja sa vtedy zobudím

 • Mne se zdál jeden sen dvakrát a po druhé když se mne zase nějaké holky zeptali , co bude dál já odpověděla ,, já vím co budem dělat ! Mne už se tenhle sen jednou zdál!'' xD bylo to fakt divné...

 • Nedávno som mal prvý lucidny sen A nevedel som sa z neho prebrať normálne som sa nudil už... Neviete niekto jak sa z lucidneho sna dostať do tej paralýzy keď sa budem zasa nudiť?

 • Možná to vyzní fakt divně, ale...tohle je chlapec pro mě. 😀

 • Ahoj, už víckrát jsem se dívala na tyhle videa k tebe a hodně mě baví a mám takovou otázku. Když se mi něco zdá, třeba před 5 dny, probudím se a za 5 dní se mi stane to, o čem se mi zdálo. Prostě v té chvíli si najdenou uvědomím, že jsem to už někdy zažila a dopředu jsem si dokázala říct, co se stane a stalo se to, nevíš co to je?:( Celkem mě to se*e, díky za odpověď každýmu

 • Choď do mrdky, teraz nezaspím..

 • Tak dnes neusnu

 • mě se to stalo

 • ja mam Spankovou paralizu asi protože jak sem bil mali tak se mi zdal divni sen tak sem stak ašel dolu za rodiči (ja mam pokoj na vrchu po schodech a dole mame kuchini aa vedle kuchine bil pokoj kde bili rodiče a na druhe strane mame předsin) a z předsine namne nekdo mluvil že mam jit za nim (a ja sem řek že nepujdu že si du lehnout za rodiči ) a on mi každiden řikal neco jineho (při. rodiče už potřebovat nebudeš tak pot za mnou ) nikdi sem to neposlouchal . jo bilo mi 3 do 7 roku to namne mluvilo a pak zničeho nic to přestalo. ja mam takove divne sni strašidelne kdiš se mi zdaji tak ti co tam sou z decek tak mi řikali že se jim to zdalo taki ?? je to zvašni dokažal bis to nak visvetlit (všechno) pomožte mi kdo otm neco vi ... (nežertuju)

 • Ja som si svoju prvú spánkovú paralýzu prežil asi 6-7 rokov s5 (mal som 12-13). Bol to jeden z prvých dní, čo sme bývali na novom dome. Bol som chorý a mal som strašné horúčky 39-40. Približne 2 dni som nespal, až do chvíle, kedy to už asi moje telo nezvládlo a upadol som do spánku. Podľa toho čo mi hovorila mamka, bol som mimo max 30 minút. Pamätám sa, že som otvoril oči , pri mne sedela mamka a ja som jej s plačom opisoval moju situáciu. Videl som ju a aj všetko v mojej izbe zreteľne a v poriadku, no kričal som, že nemôžem vidieť. Situáciu okolo mňa som vnímal minimálne, videl som len obraz bez pohybu. Bol som na mieste, kde nebolo nič, úplné prázdno, len ja a obrovská betónová guľa, ktorá na mne ležala a ja som sa ju snažil odtlačiť, no nemohol som. Nemohol som sa ani pohnúť. Netrvalo to dlho a zobudil som sa. Pri tvojom videu som si na to spomenul a išiel sa o tom informovať za mamkou :-). Možno to nebola paralýza, len obyčajné blúznenie z vyčerpania. No malo to blízko a bol to zaujímavý zážitok.

 • Viserys Targaryen EXISTUJE 😮

  • ani nevím kdo to je. Ale když se na něho nacítím, naladím, tak mi připadá, jako nějaký mimozemský andílek odněkud z Plejád. ♥

 • na spánkovou paralýzu trpím už 4 roky a je to nechutný nesnáším ten pocit ... :/

 • Ja mel spankovou paralizu happy ja jsem mel spankovou paralizi ze vedle postele byli vsude penize

 • máš tak hezký oči 😍

 • Nebyl si vystresovany?

 • Mě se jednou zdálo že sem byl v pokoji bez oken bez dveří ale bylo tam světlo potom se předemnou oběvil nějaký.....................něco co pořád opakovalo cibule sůl a pepř potom zaspíval Zatím co budu ve vedlejším pokoji Ty se tu budeš smažit v oleji Potom se pode mnou oběvila televize ale místo obrazovky tam byl olej a v něm ryby tak sem se v to začel topit a oběvil sem se v posteli bez hlavy Připoutanej k tý posteli a nějakej doktor mi řekl že má rád žirafu jenom z hráškem.................potom na mě asi jenom 3 minuty... Zíral a potom jsem se probudil. Řeknu k tomu jenom tři slova CO TO CO ?

 • Já myval jako 2, 3 leté dítě často spánkové paralizi a byla tam divná věc tak jsem ji pojmenoval létající košíček. (Vypadalo to jako koš na houby) Nebo se mi zdálo že mě přichycují šlahouny.

 • Mám spánkový paralýzy často ale rozebírám to z kamarádkou z nikým jiným a tak to už chci nechat

 • Ja neviem čo to bolo raz som sa zobudila a v dverách som videla akokeby ducha ale nwm malo to čierne oblečenie aj vlasy a obzeralo sa to bolo to fakt hrozné povedala som to mojej triede a zistila som že sa to stalo aj môjmu spolužiakovi Ale ja som sa mohla hýbať

 • Můj kamos to měl xddd

 • Raz sa mi stalo asi 12 krát po sebe mislel som si že som sa zobudil sadol som si bum niečo na mňa viskocilo a ocitol som sa v posteli jak na začiatku opakovalo sa to bolo to divne nevedel som či som hore dostal som sa do samičky bol to zlý zážitok

 • Když jsem byla malá měla jsem spánkovou paralýzu.... Byla jsem hrozně vyděšená (halucinace jsem neměla) a chtěla jsem řvát mami ale nešlo to. Nakonec to nějak zmizelo a bylo po všem. Od té doby jsem už spánkovou paralýzu neměla a ani bych nechtěla!

 • Já třeba vždycky,když se mi zdá noční můra,tak si to uvědomím a vzbudím se,vždycky tak po čtvrtce tý můry,a musím si rozsvítit,nebo něco,jinak mám histerický záchvaty breku

 • Já na ně trpím. Mám je několikrát do měsíce a občas je to šíleený! Nastěstí si to už uvědomím, zavřu oči a nechám to přejít

 • Dám ti radu jestli někdy zase budeš mít spánkovou parálízu tak hned zavři oči a zkus znova usnout nenech objevit ty halucinace už mi to několikrát pomohlo díky tomu jsem nikdy žádné halucinace neviděl zkus to.

 • Něco podobného jsem měl v šesti letech spal jsem probudil jswm se a najednou jsem vydel vedle sebe člověka v černém nebylo mu vydet do obličeje cítil jsem z něho něco divného a on se koukla na můj hrudník tal jsem se koukl taky a lekl jsem se jak hovado (omluv můj slovník) byl tam skřítek bez obličeje a taky byl celý černej a držel v dlani dudlík a řval jsem tak mi ho dal do pusy ale nemohl jsem se hýbat ale jenom řvát ze zavřenou pusou a pak jsem se probudil Ps: žen člověk co stal vedle mě vypadal jak smrtka se šavli v ruce

 • Mám za sebou 3 spánkové paralýzy. I tak mě to pokaždé překvapí a vyděsí. Přijde mi že dokonce je to čím dál děsivější a reálnější.

 • Řekla bych že jses psychicky probudil a tělo spalo. To je casta příčina spankove paralizy. Takže jsi spal a psychicky ses probudil tím kopancem náhlého lucidniho snění. A pak to začíná. Nemůžeš se hýbat slyšíš zvuky. (krev ti proudí v žilách a tělo vylučuje hormony které zabraňují pohybu ve spánku pro tvé vlastní bezpečí ) :)

 • Jo mně jse stalo že jsem si narušil a pak i žničil a každej sen ale ůplně každe sen co jsi pamatuji tak se mi zdá že je to reálita a přesně jak jsi řek probudím se ale dvakrát je mi stalo že mi někdo zavolá ale to je asi jednom smůla sorry za pravopis pápa.

 • Skoro každou noc se mi stává, že se vzbudim a cejtim že se propadam a pak sem.hned spadla z postele a to jsem ani nechtěl

 • Jednou se mi stala, taková dost zvláštní věc a myslím že by bylo zajímavé se o ní podělit. :) Zdála se mi noční můra. Byla jsem v takovém starém velkém domě, popraskaný, tapety s květinami a většina domů ze dřeva. Snažila jsem se z něj najít cestu ven, protože mě hledala taková babička. Jenže jsem běhala v kruzích jako bych se vždy teleportovala na začátek a ona mě vždycky našla a zabila, tak jsem se dostala zase do jedné místnosti, kde jsem vždycky začínala. Pokaždé ať už jsem se schovala kamkoliv našla mě. Nejdřív se na mě podívala a zeptala se proč jsem jí neppzdravila a pak mě jednoduše zabila. Pak jsem si, ale uvědomila, že je to jen sen a snažila jsem se pohnout v realitě, jenže to nešlo. Na chvíli jsem cítila, jak ležím ve své posteli a nemohu se hýbat a když to nešlo vrátilo mě to do snu. Jakoby by byla mezi snem a realitou zvláštní bublina, co mě nechtěla nechat odejít. Doběhla jsem do jedné ze starších místností domu a tam na mě zaútočila ta babička v podobě psa. Držela jsem ho nad sebou, aby mě nekousl, ale pak jsem si uvědomila, že bych mohla v realitě ubližovat svému pejskovi a to jsem nemohla dopustit, tak jsem psa pustila a on mě zabil. V tu chvíli jsem se celá zpocená probudila a začala se rozhlížet jestli vedle mě náhodou můj pes nespí.

 • já jsem taky severočesky barbar😆

 • Já sem spánkovou paralýzu měla několik let. Společnej jmenovatel proč přicházela byl za mě 100% stres. Vždycky se to dělo, když se mi v životě dělo něco na ho*no. U poslední sem se uklidnila a snažila si uvědomit, že to je jen paralýza a po chvíli se mohla zase pohnout. Takže za mě to chce nepanikařit a ona odezní sama 👍🏼

 • Já jsem to zažil, byl to sen kde jsem skákal z 33 poschoďového domu, a ještě jsem nezjistil proč

 • Spánkovou paralízu mívam většinou jednou do měsíce, mám pocit že první sem měla okolo 6-7 let.

 • Ale ja se u toho i dusim jako že nemůžu dejchat

 • Bohužel to mám taky

 • Také jsem pár spánkových paralýz zažila. Nepřekvapuje mě to, spánkovou hygienu mám více než děsnou. Ten pocit propadání se do matrace je jením z mých nejčastějších vjemů, ještě s taktéž zmíněným pocitem, že mě někdo sleduje a stíženým dýcháním. Většinou se mi zdá, jako by se nade mnou prostor jakoby uzavíral do sebe. Ale ta nejhorší zkušenost se stala na střední na internátě, po probuzení celé mé tělo pokrývaly vosy a doopravdy jsem cítila jak mě bodají a slyšela jak bzučí, zároveň to trvalo oproti ostatním zkušenostem opravdu dlouho, i když podle mého stále v řádu vteřin. Jakmile tělo přišlo k sobě, začala jsem je energicky shazovat z rukou a hrudníku. Velmi rychle na to jsem si uvědomila, že jsou pryč, ale na tohle opravdu nikdy nezapomenu, a myslím že mé spolubydlící na intru také ne. :D

 • Měla jsem jí už 4x a je to nepříjemný jak 🐷 prostě ležím čumím do blba a nemůžu dělat nic ... A teď když je tam osoba tak já jen o kurva ale od tý doby co beru léky tak se to neděje takže nevím 🤷

 • ja uz jsem ji taky jednou zazil....zbudil jsem se a nic jsem nemohl delat jen hybat ocima + jeste ktomu jsem lezel na bok coz bylo v pici....a najednou my hlas zensky rekl uz se nemusim niceho bat....a ja jsem se doslova bal tak jsem zavrel oci a uz jjsem citil jak se muzu hybat a tak jsem se otocil a tam nic ...ale to nejhorsi je to ze mi jeste pred ocima fakt na mili sekundu prebehl obrazek naky zensky .....a ....twl ....fakt rikam ze ja jsem se tam malem rozbrecel a posral strachy .....nikomu to nepreju neni to prdel ....a ten zensky hlas mi to uplne septal do ucha jak kdyby byla hned cm odemne :(/

 • Spánkovou paralyzu jsem měla aspoň 1 týdne 3 měsíce v kuse, bylo to hrozné, stávalo se mi i že jsem nemohla dýchat, teta mne jednou musela praštim do hrudníku....... nemohla jsem spát, pak jsem se bála i usnout, týden co týden to bylo ještě horší..... nejvíc zvláštní bylo že se to odehrávalo pokaždé okolo stejné hodiny mezi 23:00 - 0:30 ...... musela jsem si o tom promluvit s mým psychiatrem, poradil mi ze mám přejít na jiné myšlenky, nebýt vystresovaná a najít si novou zálibu, po čase spánková paralýza odešla..... teď jen doufám ze už se to nevrátí

 • Máš štěstí žes tam neměl žádný příšeráky jako já :D

 • To se mi ještě nestalo ale vždyckY když spím tal citím jak sebou škubnu a kámoši mi to říkali taky když jsem usnul ve škole že sebou škubnu a pak se hned probudím a většinou se už bojím usnout byl bych rád jestli by si to vysvětlil pro mě v dalším videu děkuji

 • Já když jsem se budil jako malej tak jsem se vzbudil s hlavou v polštáři a jako by mě někdo dusil🤤😅

 • Jak dlouho to asi trvalo?

 • Ses propadal do pekla :D

 • Mal som 2 paralýzu a mam dosť

 • Jo tak já ji zažívám docela pravidelně, stačí abych jednou klidně jen na půl hodinky usnula přes den a .. paralýza je na světě. Zažila jsem to fakt už hodněkrát, nikdy jsem z toho ani strach neměla a popravdě mě to i bavilo. Jenomže teďka asi 2 týdny zpátky jsem měla nejhnusnější paralýzu vůbec :D ono to vždycky bylo že jsem se nemohla hýbat, pocit strachu, nějaký zvuky + nějaká postava v místnosti. Každou paralýzou se ta postava přibližovala ke mně. No a teď u té poslední to probíhalo tak, že jsem si myslela že jsem normálně vzhůru ( ležela jsem na zádech ) a slyšela jsem jak se mi na psacím stole hýbou sešity a někdo nimi listuje, myslela jsem si že to byla sestra, co tu byla předtím, ale pak mi to došlo, že už vlastně odešla a v pokoji je tma. Pak to šlo ráz naráz, něco se přibližovalo k mé posteli, začalo mě to do ní zatlačovat, po chvilce jsem viděla černou siluetu postavy s hubenými dlouhými prsty jak mi nahmatává pusu a dusí mě to, za chvilku mě to jako kdyby zvedlo a prsty mi to zarylo zezadu do hlavy u krční páteře, která mě shodou okolností bolí. Odhadem tato paralýza trvala tak 5 minut, což je poměrně hodně. Přísahám že tak vyklepaná jsem nikdy nebyla a dávám si dost bacha na pravidelný spánek. Je mi 17 a paralýzou trpím tak 3 roky, za tu dobu jsem ji měla odhadem tak 35x možná i víckrát. Toť vše :D

 • Je to asi 1 rok zpět, co jsem často míval takovou zvláštní formu spánkové paralýzy. Asi tak jednou nebo dvakrát za měsíc, nevím jestli je to spánková paralýza, ale bylo to podobné, neměl jsem žádné problémy s pohybem ba naopak. Poprve když jsem to zažil, jsem byl extrémně vyděšený a myslel jsem, že se z toho zcvoknu. Moje spánková paralýza se projevuje tak, že moje smysly fungují v realitě a jsem jakoby vzhůru, ale můj mozek jakoby sní a promýtá my různé příběhy pořád dokola (takové smyčky jak si říkal), vždycky jsem z toho mega vystresovaný, protože s tím nemůžu nic udělat, jen počkat až to přejde nebo usnout a normálně se probudit. ta oje spánková paralýza je často spojena s filmy nebo seriály a nebo je to úplná blbost. Asi tak čtyřikrát jsem měl tohle s upíry a vlkodlaky, co spolu nějak pořád bojovali a právě tuto spánkovou paralýzu jsem měl naposledy asi před půl rokem, ale před tím jsem ji asi rok neměl, nevím, jestli se mi to někdy vrátí, ale je to ve většině příkladů nepříjemné.

 • v podstatě já se strašně bojím dosta spánkovou paralizu já bych se asi posrala já nevím co mám dělat abych ji nedostala já se toho bojím že bych jí dostala

 • Také jsem měla zkušenost, pamatuji si že mě někdo škrtil a nemohla jsem se hýbat a pak jsem se vzbudila.. Hrozný pocit..