Tvoje tvář má známý hlas | Společná píseň

čas přidán 23. 11. 2020
Ceké video najdete na Nova Plus: novaplus.nova.cz/porad/tvoje-tvar-ma-znamy-hlas/bonus/7763-dojemny-vzkaz-soutezicich-tvare-poslechnete-si-spolecny-song-a-pomozte-zdravotnikum
Sedmá řada Tváře končí. Snad jsme vás aspoň trochu rozptýlili, možná i pobavili.

V posledních měsících žijeme ve velkých emocích. Strach, vztek, lítost, je těžké se v tom všem orientovat. My jsme spolu byli moc rádi, možná raději než za normálních okolností.

Měli jsme možnost pracovat a byli jsme vděční, že to jde. Došlo nám, že k sobě musíme být ohleduplní. Vždyť jsme málem zapomněli, že je to ta nejkrásnější věc, kterou si navzájem můžeme dát.

Ta ohleduplnost jednoho k druhému znamená i ohleduplnost k lékařům a sestrám a veškerému zdravotnickému personálu. Ti skutečně riskují svoje životy a zachraňují naše. Ano, je to jejich práce, ovšem tentokrát ,sakra’ těžká.

Chtěli jsme být chvíli s nimi a podívat se na vlastní oči, jak to na covidovém ARU vypadá. Děkujeme Nemocnici Na Bulovce, že nám to umožnila.

Během natáčení se nikdo z personálu ani na vteřinu nezastavil. Ptali jsme se, co by jim pomohlo nebo udělalo radost. Lékaři a sestry všech nemocnic teď tráví na pracovištích celé dny, týdny i měsíce. Někdy se nedostanou domů hodně dlouho a potřebují se v nemocnici někde chvíli vyspat, odpočinout si. S tím na začátku nikdo nepočítal a standardní vybavení na pokojích lékařů a sester je v této době nedostačující. A tak nás napadlo udělat jejich současný profesní život snesitelnější.

Lékaři, sestřičky, všichni v nemocnicích, máte náš obdiv! Z celého srdce vám všem děkujeme za tu nekonečnou péči.

Jsme si vědomi, že to v téhle době nemá nikdo z nás jednoduché. Pokud vám to vaše současná finanční situace dovolí, pomozte. A dávejte na sebe pozor, ať se vidíme jinde než v nemocnici.

Přispívat můžete na účet číslo 3252709036/5500, variabilní symbol: 2020

Na www.pomocnemocnicim.cz můžete přispět přímo z těchto webových stránek pomocí QR kódu.

Tuto sbírku pořádá TV Nova ve spolupráci s iniciativou www.pomocnemocnicim.cz

děkujeme Simona Matásková

Komentáře